Dom i ogród

Huśtawki ogrodowe. Wybierz huśtawkę ogrodową

Huśtawki ogrodowe stanowią element niezbędny każdego ogrodu. Huśtawka ogrodowa musi pasować do Ciebie, ogrodu i być wygodna dla każdego członka rodziny.

Bezpieczne huśtawki ogrodowe

Huśtawki ogrodowe mogą się stać meblami Twoich marzeń, o ile dobrze zaplanujesz ich zakup. Na początku zwróć uwagę na kwestie bezpieczeństwa i na tej podstawie wybierz odpowiedni model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Wybierając huśtawkę dla siebie, zwróć uwagę na to, jakim maksymalnym obciążeniem się cechuje. Jeśli jest to huśtawka ogrodowa przeznaczona dla dzieci, to zwykle może się na niej znajdować maksymalnie 70 kg (czyli na przykład dwoje dzieci po maksymalnie 35 kg). Jeśli będzie to huśtawka dla dorosłych, to ciężar obliczony przykładowo dla 3 osób, to ponad 300 kg.

Zwróć uwagę na to, czy stelaże są wykonane z dobrych, wystarczająco grubych materiałów. Drewno lub metal powinny się dobrze sprawdzić z tym, że należy dowiedzieć się, czy zastosowana grubość da radę przez długi czas dźwigać zadany ciężar.

Huśtawki ogrodowe a rozmiar

Druga kwestia to dopasowanie wielkości huśtawki do powierzchni ogrodowej, jaką dysponujesz. Jeśli masz stosunkowo mało miejsca, nie wybieraj raczej huśtawki trzyosobowej, postaw na jedno- lub dwuosobową. Dzięki temu nie zagracisz swojego ogrodu, a zyskasz świetny dodatek do jego urządzenia.

Z kolei gdy dysponujesz dużym ogrodem, warto go wypełnić czymś praktycznym. Huśtawka ogrodowa będzie jak znalazł. Możesz wybrać model kilkuosobowy, aby Twoi goście wygodnie siedzieli podczas organizowanych przez Ciebie spotkań towarzyskich. Szerokość huśtawek kilkuosobowych oscyluje w granicach 180–240 cm, a ich długość 100–160 cm, więc bez problemu powinny się zmieścić w dużych przestrzeniach. I, co ważne, będą świetnie doceniać całości aranżacji.

huśtawki ogrodowe - huśtawka ogrodowa

Gdzie powinna stać huśtawka ogrodowa?

Huśtawka ogrodowa jest dostępna w wielu wariantach. W zależności od tego, jaki wybierzesz, będziesz mógł lub nie ustawić ją tam, gdzie w razie deszczu jest najwięcej opadów. Jeśli będzie w całości wykonana z drewna dobrej jakości i zabezpieczona przed zniszczeniem, deszcz nie powinien jej uszkodzić, jeśli będzie stała pod gołym niebem. Z kolei huśtawka metalowa z dużą ilością materiału (np. na dach lub poduszki) stojąc osłonięta, może ulec zniszczeniu choćby podczas wiatru. Kupując ten drugi rodzaj, warto postawić ją tak, by nie docierały do niej opady i wiatr, np. pod dachem lub między ścianami.

huśtawka ogrodowa - huśtawki ogrodowe

Huśtawki ogrodowe – rodzaje

Istnieje wiele różnych rodzajów huśtawek ogrodowych, dlatego każdy z nas może wybrać taki model, który najbardziej mu odpowiada. Przed zakupem warto rozważyć wszystkie możliwości i wybrać tę, która będzie najlepiej pasować do naszych potrzeb, do stylu zastosowanego w ogrodzie i do sposobu wykorzystania, jaki planujemy, np. jeśli często urządzasz duże imprezy, przyda się huśtawka kilkuosobowa zamiast jednoosobowej.

Pierwszy rodzaj to huśtawki metalowe. Są dość trwałe i zwykle estetycznie wykończone. Plusem jest to, że nie wymagają konserwacji i bardzo łatwo się je czyści – wystarczy ściereczka namoczona wodą. Z kolei te huśtawki, które zostały wykonane z aluminium nie będą rdzewieć i nie będą sprawiać problemu przy przenoszeniu, bo są bardzo lekkie.

Klasyk to oczywiście huśtawki drewniane. Wykonane z naturalnego materiału, a więc ekologiczne. Drewno to bardzo stabilny i trwały materiał, dlatego i huśtawki z niego wykonane tym się będą cechować. Plusem jest fakt, że można wybrać rodzaj drewna, z jakiego zostanie wykonana huśtawka i dopasować na przykład jej kolor. Drewno wymaga impregnacji, czyli zabezpieczenia przed zniszczeniem – należy je impregnować systematycznie.

Huśtawki można także podzielić ze względu na kształt:

  • huśtawki składane – funkcjonalne, wygodne, ponieważ można je dowolnie przestawiać,
  • huśtawki kokony – zwykle jednoosobowe, są nieco podobne do połowy jajka, wyglądają bardzo nowocześnie i, co ciekawe, sprawdzą się także we wnętrzu domu.

Huśtawki ogrodowe można dostać w przeróżnych rozmiarach od jednoosobowej po aż sześcioosobową – w zależności od potrzeb.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.