Dom i ogród

Kosiarka spalinowa nie działa? Oto jak to naprawić!

Kosiarki spalinowe to uniwersalny sposób na utrzymanie trawnika w dobrym stanie. Na początek nie musisz się martwić o to, że przewody elektryczne będą przeszkadzać. Do zasilania urządzenia nie potrzeba nawet prądu! Kolejną ich zaletą jest to, że są wystarczająco mocne, aby poradzić sobie nawet z grubą trawą i chwastami.
Podczas pracy kosiarki benzynowe są wydajne i łatwe w obsłudze. Jeśli jednak kosiarki rzadko są konserwowane, mogą stać się kłopotliwe. Oczywiście ogólne zużycie może również spowodować, że kosiarki nie będą działać prawidłowo.

Jeśli nie możesz odpalić swojej niezawodnej kosiarki, odłóż swój portfel na bok!

Nie musisz wydawać pieniędzy na zakup nowej kosiarki. A w większości przypadków nie będziesz musiał nawet kupować części zamiennych. Większość problemów jest powodowana przez blokady, które można łatwo wyczyścić. Oto jak rozwiązać problem z kosiarką benzynową, która nie rozpocznie pracy

Wyczerpałeś benzynę

Być może najbardziej oczywistym faktem dotyczącym kosiarki benzynowej jest to, że trzeba napełnić zbiornik paliwem! Podobnie jak w przypadku samochodu, jeśli nie masz paliwa, to nie uruchomi się. Nie będę cię nudził szczegółami, ile osób wciąż o tym wie i zapominam!
Zbiornik na paliwo w kosiarce benzynowej jest dość mały. Jako takie, mogą „wypić” paliwo, jeśli masz dużą ilość trawy do skoszenia! Aby sprawdzić, ile masz paliwa, otwórz pokrywę zbiornika i zajrzyj do środka. Wkrótce odkryjesz, czy masz jeszcze jakiś zapas paliwa, czy nie.

Przewód świecy zapłonowej został odłączony

Silnik kosiarki benzynowej to prosta wersja tego, co znajduje się pod maską samochodu. Jest to silnik czterosuwowy, który składa się z jednego cylindra. W związku z tym do pracy wystarczy tylko jedna świeca zapłonowa.
Czasami przewód świecy zapłonowej może zostać przypadkowo odłączony. Przed założeniem, że kosiarka jest bezużyteczna, sprawdź, czy przewód jest podłączony do świecy zapłonowej. Może się nawet zdarzyć, że nie został prawidłowo wepchnięty z powrotem na świecę zapłonową!

Świeca zapłonowa wymaga wymiany

Co jakiś czas, aby kosiarka działała sprawnie, należy zamontować nową świecę zapłonową do kosiarki. Przed wymianą należy zapoznać się z instrukcjami serwisowymi kosiarki. Dzieje się tak dlatego, że może być konieczne ustawienie „szczeliny” na elektrodzie. Zazwyczaj informują, jaka powinna być szerokość tej szczeliny.
Tak, to samo często trzeba zrobić dla samochodów. Jeśli jesteś zapalonym entuzjastą motoryzacji, prawdopodobnie powinieneś wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli nie, przewodniki serwisowe kosiarki opiszą Ci, co musisz zrobić. Sprawdzanie luki może zaoszczędzić na zakupie nowej świecy zapłonowej.

Gaźnik lub filtr powietrza wymaga czyszczenia


Ostatnie, ale nie mniej ważne, dwie rzeczy, które czasami wymagają czyszczenia, to gaźnik i filtr powietrza. Są one dość proste do sprawdzenia i czyszczenia w większości kosiarek benzynowych.
Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi. Jeśli gaźnik wymaga czyszczenia, należy to zrobić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

  1. Hmm… ludzie zapominają o tym, jakie znaczenie ma używanie porządnego paliwa. Widzę to nawet po swoim sprzęcie – całkiem inna liga. Lepiej działający silnik, zero problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *