Rozrywka

Jak uczyć się grać na gitarze: 5 wskazówek dla początkujących

To są rzeczy, które chciałbym wiedzieć, kiedy zacząłem uczyć się gry na gitarze na początku. Nauka gry na gitarze nie jest nauką kosmiczną, wymaga tylko pewnego sposobu myślenia.

Poniższe porady pomogą Ci uzyskać ten sposób myślenia i podejścia do uczenia się jako całości. Będą one miały zastosowanie niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się muzyki elektrycznej czy akustycznej, a także od tego, czy jesteś zainteresowany graniem muzyki rockowej, jazzowej, bluesowej, klasycznej czy heavy metalowej.

Systematyczne uczenie się gry na gitarze

Poza podstawowymi akordami, skalami i schematami strumieniowania, dobry nauczyciel może zaoferować cenne informacje zwrotne i pomóc uniknąć typowych błędów, które popełniliście na początku. Jednak niektórzy z najlepszych gitarzystów na tej planecie są samoukami. Tak więc nauka gry na gitarze w domu jest w porządku. Jeśli chcesz się szybko uczyć, a nie nabywać złych nawyków, musisz jednak systematycznie ćwiczyć. Nawet bez nauczyciela gitary, jest to uporządkowana rutyna treningowa, która pomogła wielu osiągnąć ten wysoki poziom wirtuozerii.

Chociaż możliwość odtwarzania ulubionych piosenek może być Twoim nadrzędnym celem, kluczem do odtwarzania piosenek jest zbudowanie odpowiedniej techniki i umiejętności motorycznych w pierwszej kolejności. Musisz zrozumieć, co i jak ćwiczyć. Wiem, że udzielenie odpowiedzi na te pytania może być trudne, zwłaszcza jeśli nie wiesz, gdzie zacząć, ale na szczęście dostępne aplikacje takie jak mogą Ci w tym pomóc.

Cierpliwość

Każdy chce się szybko uczyć gry na gitarze, ale wymaga to cierpliwości i wytrwałości. Zawsze chciałem uczyć się solówek i słuchać od razu. Nie rozumiem, że im bardziej próbuje się przyspieszyć proces nauki gry na gitarze, tym większe są szanse, że złe nawyki i ostatecznie frustracja się utrwalą. W rezultacie przestałem grać, kiedy byłem w liceum. Podczas nauki gitary, zaangażować się w to na dłuższą metę. Twoja zdolność jako zawodnika będzie rosła w skokowo.

Jednak konsekwentna praktyka nie oznacza, że musisz trenować kilka godzin w ciągu tygodnia, aby stać się dobrym graczem. Prawidłowe ćwiczenie 20 minut od 3 do 5 dni w tygodniu gwarantuje szybkie postępy w nauce.

Przestańmy porównywać siebie do innych

Pamiętam, że za każdym razem, gdy słyszałem dobre gitarowe granie, zawsze lubiłem słuchać, ale też byłem trochę zazdrosny, bo nie byłem tak dobry. Ciągle czułem, że muszę uciekać do domu i ćwiczyć. Ego przeszkadzało, szczególnie gdy bawiłem się z innymi.

Przestańmy porównywać się teraz do innych. Porównaj się z sobą! Słuchaj nagrań, które odtwarzałeś miesiąc wcześniej. Robienie nagrań z własnej gry to świetny sposób na śledzenie postępów.

Zawsze będą lepsi od ciebie gitarzyści, nawet jeśli zostaniesz kolejnym wirtuozem. Przejdźcie do porządku dziennego.

Wczesne rozpoczynanie treningu

W przypadku akordów chodzi o to, że zawsze trzeba synchronizować wiele palców na raz, co może być trudne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Jeśli zaczynasz od skali, musisz myśleć tylko o jednym palcu na raz. Później, kiedy robisz akordy, mózg zna już konkretne pozycje, ponieważ akordy są tylko wycinkami skali. W rezultacie będziesz w stanie uczyć się i wykonywać akordy znacznie szybciej, jeśli znasz niektóre skale wcześniej.

Zacznij od małej pięciotonowej skali, zwłaszcza jeśli jesteś zainteresowany rockiem. Duża część biblioteki skalnej wykorzystuje niewielką skalę pięciotonową i jest łatwa do nauczenia się. Później, kiedy nauczysz się klasycznych solówek rockowych, poznasz ich kształty. To będzie znane terytorium, co jest wspaniałe uczucie, nawet jeśli jesteś początkujący. Niewielka skala pięciotonowa jest również pierwszą rzeczą, której nauczysz się ćwicząc z naszą aplikacją.

Wcielać w życie to, czego się uczysz

Nauka gry na gitarze poprzez powielanie wyłącznie piosenek nie pomoże stać się dobrym gitarzystą w dłuższej perspektywie. Jednakże, chociaż budowanie techniki i trening umiejętności motorycznych z metronomem jest niezbędne, aby stać się dobrym gitarzystą, to również tylko połowa prawdy. W rzeczywistości trzeba wcielać w życie to, czego się uczysz. Popularnym sposobem na to są na przykład utwory nośne. Są one ważne, ponieważ pomagają zwiększyć wiedzę na temat skali, techniki, tonu i poczucia rytmu.

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć wysokiej jakości ścieżki podkładowe, możesz spróbować u nas. Tworzymy dla Ciebie wysokiej jakości utwory podkładowe.

Nauka odtwarzania niektórych utworów i wzorców strun jest również dobrą uzupełniającą strategią. Nie musisz być aż tak bojownikiem, aby uniknąć błędów podczas nauki nowych rytmów w nowym wzorcu strun. Upraszczanie i spowalnianie jest pomocne, ale uczenie się rytmów wiąże się również z tajemniczym procesem „wchodzenia w rowek”. Wymaga to rozluźnienia, przestania martwić się o złe brzmienie i spróbowania poczuć muzykę. Kiedy już otrzymasz wzór strun w dół, będziesz miał mnóstwo czasu, aby zatrzeć błędy, jak strumieniowanie wzór w kółko i w kółko.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *