Wszycie wszywki esperal dla osób uzależnionych od alkoholu
Zapominając o szkodliwym wpływie alkoholu, znaczna część społeczeństwa popada stopniowo w alkoholizm. Mechanizm powstawania takiego uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z ciągłym lub cyklicznym nadużywaniem trunków alkoholowych. Początkowo człowiek przestaje kontrolować ilość oraz częstotliwość spożytego płynu etylowego. Zapomina o codziennych obowiązkach. Ostatecznie popada w długie ciągi alkoholowe. Czy wszycie wszywki esperal może pomóc w walce z nałogiem?
Spis treści
Z jakimi problemami spotykają się alkoholicy?
Alkoholizm nie dotyczy tylko osoby uzależnionej, ale również najbliższego otoczenie, czyli rodziny, przyjaciół, współpracowników, a nawet sąsiadów.
Z badań Programu Aktywizacji Placówek Odwykowych wynika, że:
- 94% alkoholików ma zaburzony tryb życia,
- 84% zauważa różnorodne problemy w kontaktach z ludźmi,
- 82% narzeka na pojawiające się problemy finansowe,
- 57% zaczyna stosować przemoc wobec bliskich,
- 51% została skazana lub ma problemy z prawem.
Uzależnienie od alkoholu zwiększa przestępczość oraz ilość zabójstw i samobójstw. Nadużywanie płynu etylowego wpływa na wszystkie sfery życia.
Przebieg wszycia wszywki alkoholowej
Wszycie esperalu jest mało inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, który przeprowadza lekarz podczas wizyty w gabinecie medycznym. Trwa maksymalnie 20-30 minut. Aby mógł się odbyć, osoba uzależniona powinna być trzeźwa. Tabletki Disulfiram zostają umiejscowione podpowięziowo nad pośladkiem.
W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po 8 miesiącach. W tym czasie esperal całkowicie się rozpuszcza w organizmie. Po zabiegu należy dbać nie tylko o ranę, ale również własne samopoczucie. Disulfiram w połączeniu z płynem etylowym wywołuje różnorodne skutki uboczne (zawroty, bóle głowy, nudności, wymioty, tachykardia i inne) niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. Z tego powodu osoba uzależniona powinien zachować trzeźwość przez co najmniej 12 miesięcy.
Jak implantacja esperalu może pomóc w leczeniu alkoholizmu?
Kiedy osoba uzależniona zdaje sobie sprawę ze skali problemu, zaczyna szukać sposobów, żeby go rozwiązać. Najlepszą metodą jest kompleksowe leczenie, które może zapewnić prywatna przychodnia specjalistyczna, zajmująca się uzależnieniem, chociażby od alkoholu. Leczenie kompleksowe obejmuje terapię awersyjną wraz z psychoterapią. Wszywka alkoholowa poprzez pojawiające się skutki uboczne w połączeniu z alkoholem zniechęca do picia. Wymusza abstynencję, lecz w bezpieczny sposób. Esperal nie reaguje na inne leki. Działa wyłącznie w przypadku spożywania alkoholu. Podczas rozmowy z terapeutą, alkoholik może sięgnąć do swojego wnętrza psychicznego w poszukiwaniu źródła uzależnienia. Takie działania pomagają wrócić do stanu trzeźwości i cieszyć się nim przez wiele lat.