Dziecko

Kuchnia przyjazna dla dzieci: uczenie dzieci zdrowego gotowania

Kiedy nasze dzieci są małe, naszym zadaniem jako rodziców jest gotować i podawać zdrowe, pożywne posiłki, które pomogą im rosnąć. Jednak wraz z ich wzrostem zmienia się nasza praca i musimy nauczyć ich, jak przygotowywać własne posiłki tak, aby byli dorosłymi, którzy mogą jeść zdrowe jedzenie, a nie polegać na przetworzonych fastfoodach lub mrożonych produktach. Może być trudno wiedzieć, jak to zrobić. Czasami łatwiej jest samemu ugotować posiłek, niż próbować znaleźć sposób, aby pomóc dzieciom.

Potrawy takie jak zapiekanki czy zupy są szybkie i łatwe w przygotowaniu, ale nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na pomoc. Zamiast tego, szukaj pożywienia, które pozwoli ci pokazać dzieciom, co mają robić, a następnie da im swobodę tworzenia własnych. Przyjrzyjmy się kilku przykładom.

Śniadanie.

Istnieje wiele opcji śniadania, które pozwalają nauczać przed nadzorowaniem. Naleśniki są wspaniałe i są doskonałą okazją do nauczania i nadzorowania dzieci. Po pierwsze, wybierz jedną z wielu dietetycznych mieszanek do naleśników. Następnie pokaż im, jak wymieszać ciasto naleśnikowe, zrobić sobie kilka naleśników, a następnie pozwól im zrobić własne.

Boczek podąża podobną ścieżką. Zacznij od wyboru miejsca zakupu, najlepszy boczek zazwyczaj pochodzi z gospodarstw, w których zwierzęta były hodowane w sposób etyczny i poddawane są minimalnemu stresowi. Źródła te są w mniejszym stopniu uzależnione od leków stosowanych w celu utrzymania zdrowego żywego inwentarza, a zatem mięso nie jest tak zanieczyszczone, jak mięso pochodzące z bardziej uprzemysłowionych gospodarstw trzodowych. Kiedy nadszedł czas, aby przyrządzić boczek, uformuj sobie kilka plasterków, a następnie pozwól swoim dzieciom ułożyć się tak, jak naleśniki.
Kanapki śniadaniowe z smażonym jajkiem, plasterkiem szynki i serem to kolejna wspaniała opcja. Rozbiór świeżych owoców na sałatkę owocową jest również szybki i łatwy.

Obiad.

Dla wielu rodzin obiady są szybsze i łatwiejsze, ponieważ są w środku dnia, a my często jesteśmy bardzo zajęci.

Kanapki są zazwyczaj dla większości rodzin dostępne w porze lunchu i można je zmienić na wiele sposobów. Rozważmy:

  • Wymiana chleba białego na pełnoziarnisty
  • Wykonywanie kanapek kieszonkowych pita
  • Gorące kanapki vs. zimne
  • Stosowanie dużych liści sałaty zamiast chleba

Wypełnienia wielowarstwowe są również bardzo wszechstronne. Mięso nie jest jedyną opcją. Większość dzieci są chętnych do jedzenia sałatki z tuńczyka, sałatki jajecznej, sałatki z kurczaka, piłek mięsnych, tofu lub kiełków fasoli, to wszystkie wspaniałe opcje. Wymienić masło orzechowe na masło migdałowe lub słonecznikowe i włączyć dżem winogronowy. Szukaj wersji bezcukrowych, które sprawią, że będzie zdrowiej.

Kolacja.


Do końca długiego dnia, zwykle po prostu chcesz zjeść obiad na stole. Jesteś głodny, zmęczony, a gotowanie z dziećmi wydaje się zbyt ciężkie, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest jeden lub więcej wybrednych osób. Ale jest kilka wspaniałych, łatwych opcji, które są zabawne i szybko dostaniesz obiad na stół.

Spróbuj spędzić noc przy pizzy. Dzieci uwielbiają wybierać własne polewy i obserwować jak ser topi się w piekarniku. Podobny temat można zrobić, pozwalając każdemu wybrać wołowinę lub kurczaka. Pozwól dzieciom pomóc w przygotowaniu mięsa taco lub burrito, a następnie każdy może zrobić swoje własne tacos lub burritos. Starsze dzieci mogą pokroić świeże warzywa na przekąskę podczas obiadu lub gotować na parze jako danie boczne.

Wielką zaletą uczenia dzieci gotowania jest to, że nawet najwybredniejsi zjadacze są bardziej skłonni do jedzenia z powodu ich zaangażowania. Nauczanie dzieci o zdrowiu żywności ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia teraz i w dorosłym życiu. Zmierzaj do znalezienia zdrowych receptur dla całej rodziny. Wkrótce okaże się, że gotowanie z dziećmi jest o wiele bardziej przyjemne niż gotowanie samemu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

  1. My razem z córką uwielbiamy spędzać czas razem w kuchni. Mała kocha ugniatanie ciasta, układania warzyw na kanapkach. Świetnie spędzony czas razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *