Dom i ogród

Oczyszczanie powietrza – czystszy dom i płuca

Filtr powietrza do domu zapewnia czyste powietrze, usuwa kurz, grzyby, pleśni i drobnoustroje chorobotwórcze. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że najlepszy oczyszczacz powietrza dobrany do naszych potrzeb, metrażu mieszkania i spełniający nasze wymagania pod względem funkcji to świetna inwestycja w nasze zdrowie. Czy wiesz, że filtr powietrza do domu pomaga również w utrzymaniu porządku w mieszkaniu? Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza? Oczyszczacz powietrza, jaki znajdzie się w naszym domu, zostanie naszym ulubionym sprzętem na długie lata.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Oczyszczacz powietrza, jaki wybieramy do naszego mieszkania, powinien spełniać kilka podstawowych funkcji. Jaki oczyszczacz powietrza kupić do mieszkania, w którym z uwagi na alergię domownika na kurz zależy nam na utrzymaniu nieskazitelnej czystości i wolności od pyłu oraz roztoczy? Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu alergika będzie przede wszystkim miał filtr blokujący najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, czyli znany i popularnie stosowany filtr HEPA, który ma zdolność wyłapywania 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛. Poza filtrem HEPA najlepszy oczyszczacz do domu alergika lub astmatyka powinien mieć filtr wstępny, wyłapujący kurz, sierść zwierząt i pyłki roślin wywołujące alergie wziewne, podrażnienia błon śluzowych, a w związku z tym typowe objawy alergii: łzawienie oczu, zapalenia spojówek, katar sienny i kaszel. Dobrze dobrany filtr powietrza do domu pomoże nam uniknąć tych nieprzyjemnych objawów zarówno u domowników, jak i odwiedzających nas gości.

Filtr powietrza do domu – czystość i porządek

Pomieszczenia, w których działa oczyszczacz powietrza, jaki dobierzemy, automatycznie stają się czystsze dzięki usuwaniu przez filtry znajdujące się w urządzeniu kurzu, pyłów i zarodników grzybów oraz pleśni. Właściciele zwierząt po zakupie filtra powietrza zauważą zmniejszenie problemu z unoszącą się w domu sierścią futrzaków, a miłośnicy porządku odczują mniejszą częstotliwość wycierania kurzu z powodu mniejszej ilości roztoczy i pyłków osiadających na meblach. Najlepszy oczyszczacz powietrza do mieszkania, w którym żyją zwierzęta i alergicy, mieć będzie technologię eliminującą nieprzyjemne zapachy oraz… wiatr generowany przez niektóre modele oczyszczaczy. Oczyszczacz Samsung AX47R9080SS Cube przeznaczony do działania na przestrzeniach do 47 metrów kwadratowych został wyposażony w technologię Wind-Free™ – rozprowadzanie powietrza równomiernie i bez podmuchów dzięki 60 tysiącom mikro-otworów w obudowie urządzenia. Oczyszczacz Samsung Cube nie ma wentylatora bezpośredniego nawiewu, dzięki czemu pracuje cicho i bardzo wydajnie, nie wznosząc kurzu i pyłu, a stopniowo oczyszczając z nich nasze mieszkanie. Najlepszy oczyszczacz powietrza dostosowany do naszej przestrzeni to wspaniały sprzymierzeniec w utrzymywaniu porządku i dobrego samopoczucia dzięki zdrowej atmosferze w mieszkaniu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.