Dom i ogród

W JAKI SPOSÓB TWOJE MIESZKANIE MOŻE POMÓC CI SCHUDNĄĆ

Nowy rok to dla ciebie zdrowa przyszłość, prawda? Jednym z najpopularniejszych sylwestrowych postanowień jest schudnąć, ale jak wiele deklaracji, których ludzie podejmują się, gdy kalendarz zmienia się na styczeń, często są porzucane na rzecz życia na kanapie.
Ciężko jest pójść na siłownię – choć może to pomóc w utrzymaniu założonych celów, kosztuje to również czas i pieniądze. Więc jeśli naprawdę poważnie myślisz o odchudzaniu się w tym roku, dlaczego nie użyć narzędzi, które już masz do dyspozycji? Twój apartament może pomóc Ci osiągnąć cel, na ten rok – i większość z tych porad nie będzie kosztowała cię ani grosza.

1. Chodź po schodach.

Oczywiście, jeśli nie mieszkasz na pierwszym piętrze, korzystanie z windy jest kuszące. Podjęcie tych kroków jest jednak łatwym sposobem na odrobinę wysiłku fizycznego w ciągu dnia i często jest szybsze niż oczekiwanie na windę. Nawet jeśli masz mnóstwo artykułów spożywczych, które wymagają wielu kursów, aby wszystko znalazło się w Twoim mieszkaniu, w rezultacie otrzymujesz więcej ćwiczeń. Czy wiesz, że chodzenie po schodach w miarę możliwości było jedną z podstawowych wskazówek dotyczących kondycji Bruce’a Lee? Polecamy również celowe zaparkowanie samochodu z dala od celu podróży, tak abyś musiał iść dalej, stając na jednej nodze, aby jak najczęściej poprawiać równowagę.

Zobacz również:  Drewno we wnętrzach – jak o nie dbać, aby służyło przez lata?

2. Korzystaj z centrum fitness.

Wiele wspólnot mieszkaniowych posiada własne centra fitness, a wiele z nich oferuje sprzęt potrzebny do kształtowania kondycji. Plus, koszt centrum jest już wliczony w czynsz, więc dlaczego nie skorzystać z niego? Jest tańszy i bliżej twojego mieszkania niż siłownia, a jeśli ułatwisz sobie do niego dotarcie, będziesz miał większe szanse na otrzymanie dziennej dawki cardio.

3. Przechadzaj się wokół budynku.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na wejście w rutynę fitness jest codzienne spacery. Jeśli w pobliżu Twojego miejsca znajduje się park, możesz się tam udać – lub po prostu wybrać się poza dom i spacerować po okolicy Twojej wspólnoty mieszkaniowej. Nie musisz się martwić o ruch uliczny i możesz spotkać się z sąsiadami, jeśli jest ładny dzień. Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do tej sprawy, porozmawiaj z właścicielem mieszkania o założeniu grupy spacerowej, w której sąsiedzi spotykają się każdego wieczoru, aby wspólnie zdrowo spacerować.
Jak znaleźć odpowiedni rodzaj aktywności: Które rodzaje ćwiczeń są dla Ciebie odpowiednie?

Zobacz również:  Wyciskarka z dużym wlotem - oszczędność czasu na co dzień

4. Zaopatrz szafki w zdrową żywność.

W wielu apartamentach znajdują się małe kuchnie, które są idealne dla osób stosujących dietę. Mniejsza przestrzeń w szafce oznacza mniej miejsca, aby zapełnić ją niezdrową żywnością. Będzie to wymagać trochę samokontroli podczas zakupów spożywczych, ale staraj się, aby przechowywać tylko zdrowe jedzenie w domu, a wówczas nie będziesz kuszony do jedzenia śmieci.
Więcej sposobów, aby Twój dom stał się zdrowym miejscem: Jak założyć zdrowy dom?

5. Wykonaj kilka ćwiczeń w domu.


Dzięki filmom w sieci i innym stronom streamingowym można ćwiczyć bez wychodzenia z własnego salonu. Słyszałeś o treningu jednogłosowym? Możesz wycisnąć cały trening w czasie, który zajmie Ci słuchanie jednej piosenki – idealnej na dni, w których po prostu nie masz czasu na długi trening. Niekończące się filmy wideo, które pomogą Ci w aerobiku, jodze, pilates i innych formach ćwiczeń.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *