Dom i ogród

Wyciskarka z dużym wlotem – oszczędność czasu na co dzień

Wielbiciele świeżo wyciskanych soków owocowych i warzywnych jeszcze do niedawna musieli wyciskać soki ręcznie. Nie było to wygodne, natomiast bardzo czasochłonne. Później na rynku pojawiły się automatyczne wyciskarki, które pozwoliły zaoszczędzić nieco czasu, jednak dopiero wyciskarki z dużym wlotem są prawdziwym przełomem w przygotowywaniu świeżych soków. Wyciskarki z dużym wlotem pozwalają bowiem oszczędzić codziennie mnóstwo czasu.

Żmudne krojenie

Przygotowanie ulubionego soku należy zacząć od obróbki owoców i warzyw. Poza dokładnym myciem i obieraniem należy je jeszcze pokroić, tak aby zmieściły się do misy wyciskarki. Krojenie warzyw i owoców często jest czynnością, która zajmuje nam najwięcej czasu. Co więcej, jest to czynność żmudna i trudna, jeśli trafią nam się twarde owoce lub warzywa (takie najczęściej są właśnie produkty świeże, które mają najwięcej wartości odżywczych). Tymczasem inwestując w dobrą wyciskarkę z dużym wlotem nie musimy już marnować czasu na krojenie produktów potrzebnych do przygotowania soków. Wystarczy tylko dokonać ich wstępnej obróbki i wrzucić do misy, a wyciskarka z dużym wlotem zajmie się całą resztą. Dzięki niej przygotowanie soku zajmie nam dosłownie chwilę, co jest szczególnie ważne o poranku, gdy spieszymy się do pracy czy do szkoły.

Jak wybrać dobrą wyciskarkę?

Chcąc zainwestować w wyciskarkę z dużym wlotem możemy wybierać wśród naprawdę wielu dostępnych na rynku modeli. Ważne, aby wlot był jak największy, tak aby można było w nim umieścić duże kawałki warzyw i owoców. Niektórzy producenci oferują wyciskarki o średnicy wlotu aż 14 cm. Przy wyborze wyciskarki z dużym wlotem warto zwrócić uwagę na to, aby dało się ją rozłożyć na części. Dzięki temu o wiele łatwiej jest utrzymać wyciskarkę w czystości. Nowoczesne wyciskarki z dużym wlotem są tak niewielkich rozmiarów, że zmieszczą się nawet w małej kuchni. Jest to kolejna zaleta, w szczególności dla wielbicieli różnych sprzętów kuchennych. Wyciskarka podczas użytkowania nie zajmuje dużo miejsca, a co więcej jest ona łatwa w przechowywaniu. Pamiętajmy, aby wyglądem wyciskarka pasowała do naszych kuchennych wnętrz. Obecnie mamy tak duży wybór produktów, że z pewnością znajdziemy taki, który wpisze się w styl naszej kuchni. Warto mieć na uwadze, że dobrej jakości wyciskarki z dużym wlotem posiadają wiele różnego rodzaju zabezpieczeń, na przykład przed uruchomieniem bez przykrywki bądź przed uruchomieniem przy nieprawidłowym

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *