Dziecko

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Dokładamy wszelkich starań, aby żyć uporządkowanym i zorganizowanym życiem… Ale dzieci są fizycznym ucieleśnieniem chaosu. Wystarczy obejrzeć każdy szkolny plac zabaw, a zobaczysz wyjątkową cudowną markę chaosu, którą tworzą młode umysły, nawet przy luźnym nadzorze dorosłych. Owa chaotyczna zabawa jest istotnym elementem ich doświadczenia szkoleniowego, dlatego staramy się nie ulegać zbyt silnemu wyginaniu kiedy co jakiś czas powoduje ona stłuczenie okna, rozbicie wazonu, czy upadek telewizora. Jeśli jednak chodzi o samochód, to jest to obszar, w którym nigdy nie można być zbyt zorganizowanym. Ci z nas, z małymi dziećmi, znają ceremonię, która wiąże się z zabieraniem i rozkładaniem fotelika, aby nasze dzieci mogły bezpiecznie z nami jeździć.

Kredyt wizerunkowy.

Ponieważ wielu z nas będzie jeździć dalej i dłużej w ciągu najbliższych kilku tygodni, jest to dobry czas, aby przejść przez kilka kontroli, aby upewnić się, że Twoje dzieci są w 100% bezpieczne w samochodzie, aby dać Ci zupełny spokój ducha.

Upewnij się, że Twoje umiejętności są na miejscu.

Kiedy jeździmy od lat, łatwo się omylić z powodu ryzyka związanego z podróżowaniem z dozwoloną prędkością. Chociaż większość z nas jest o wiele bardziej świadoma, kiedy nasze dzieci są w samochodzie, od czasu testów drogowych nabyliśmy również jednego lub dwóch złych nawyków. Z tego powodu dobrze jest rozpocząć naukę w szkole ruchu drogowego online, przed zabraniem dzieci w długą podróż. Istnieją różne kursy dla różnych poziomów umiejętności i mogą trwać zaledwie 4 godziny. Niewielka inwestycja naszego czasu i wysiłku może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo naszych dzieci.

Upewnij się, że foteliki samochodowe są odpowiednie dla danego wieku.

Foteliki samochodowe są bardzo trudne w montażu, ale również w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Zbyt wielu z nas jeździ bez odpowiedniego dla wieku fotelika lub bez odpowiedniego zamontowania fotelika samochodowego. W wieku 2 lat dziecko powinno być skierowane przodem do kierunku jazdy, ponieważ wychodzi poza oparcie głowy i szyi oferowane przez siedzenie skierowane tyłem do kierunku jazdy, co naraża je na urazy głowy. Należy pamiętać, że najbezpieczniejszym miejscem do jego umieszczenia jest środek tylnego siedzenia.

Trzymaj kurtki z dala.


Podczas gdy wiosna spogląda na głowę za rogiem, nie należy jednak nosić płaszczy dla dzieci, ponieważ zwiększa to odległość między ich ciałem a pasem mocującym, utrudniając tym samym poziom bezpieczeństwa, jaki może zapewnić.

Nie rezygnuj z fotelika wspomagającego, dopóki dziecko nie osiągnie odpowiedniej wysokości.

Dzieci, które są małe w swoim wieku, mogą nie cieszyć się pomysłem siedzenia w foteliku, podczas gdy ich młodsze, wyższe rodzeństwo lubi siedzieć na „dorosłych siedzeniach”. Niemniej jednak decyzja o wyłączeniu fotelika podwyższającego nie jest uzależniona od wieku, lecz od wzrostu. Dzieci powinny pozostać w foteliku podwyższającym aż do osiągnięcia odpowiedniej wysokości dla fotelika dla dorosłych.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *