Dziecko

Czy warto zdecydować się na kosz na pieluchy?

Pierwsze kosze na zużyte pieluchy pojawiły się na polskim rynku co najmniej kilka lat temu. Nie dziwi więc, że do dzisiaj mają już swoich wielkich zwolenników w wielu bardziej lub mniej doświadczonych rodzicach. Okazuje się jednak, że nawet po blisko dekadzie obecności wciąż wiele osób ma wątpliwości. Czy kosze na pieluchy nie są wyłącznie gadżetem, który nic nie daje? Przychodzimy na pomoc wszystkim, którzy jeszcze się wahają. Podpowiadamy, co sprawia, że to jedne z lepiej wydanych pieniędzy w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Jak działa kosz na pieluchy?

Aby zrozumieć ich przewagę nad standardowymi rozwiązaniami, trzeba na wstępie podkreślić, że cząsteczki zapachu są mniejsze niż pory folii, dlatego dość swobodnie wydostają się na zewnątrz. Tym samym całe mieszkanie jest nieświeże, a rodzice muszą nawet kilka razy dziennie wynosić śmieci, co bywa bardzo niewygodne, zwłaszcza gdy na zewnątrz panuje brzydka pogoda. Kosze na zużyte pieluchy powstały po to, by cały ten koszmar mógł odejść w niepamięć. W zależności od rodzaju wykorzystują specjalne worki lub innowacyjny projekt, by zapewnić pełną szczelność i uchronić rodziców przed wynikającą z rozchodzącego się po mieszkaniu nieprzyjemnego zapachu frustracją.

Zobacz również:  Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

kosz na pampersy

Wśród wielu dostępnych na rynku modeli, szczególną uwagę przykuwa kosz na pieluchy Magic, który składa się z dwóch części: podstawy i pokrywy. Rodzic wrzuca do środka zużytą pieluszkę, a następnie przekłada uchwyt z jednej strony na drugą. W ten sposób bęben przerzuca ją w głąb pojemnika. Wewnątrz zmieści się ok. 25 sztuk, co sprawia, że w niepamięć odchodzi częsta konieczność wychodzenia do śmietnika. Wszystko to z pewnością wpływa korzystnie na nastrój domowników.

Czy potrzebujesz kosz na pieluchy?

Kosze na zużyte pieluchy mają swoich zwolenników, ale otaczają je także sceptycy (jak większość nowoczesnych gadżetów dla młodych rodziców), którzy bez zastanowienia czy próby zdecydowali, że to zbędny wydatek. Niezaprzeczalnym faktem jest, że poprzednie pokolenia radziły sobie bez nich, a ich dzieci rosły zdrowe. Czy więc są potrzebne? Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, poznaj płynące z ich posiadania korzyści.

kosz na pieluchy

Nie da się ukryć, że nowoczesny kosz na pampersy przyczynia się do utrzymania higieny. W mieszkaniu nie unosi się stale nieprzyjemny zapach, więc wszyscy domownicy czują się komfortowo. Nie trzeba także codzienne (lub nawet kilkukrotnie!) biegać do śmietnika, co jest szczególnie istotne jesienią czy zimą, gdy wyjście z maluszkiem wiąże się z długimi przygotowaniami.

Zobacz również:  Pierwsze pół roku dziecka - o czym powinni pamiętać rodzice?

kosze na zużyte pieluchy

Starsze kosze na zużyte pieluchy wykorzystywały jednorazowe woreczki zapachowe. Koszty związane z ich używaniem były dość spore, co skutecznie zniechęcało młodych rodziców do zakupu. W związku z tym producenci wsłuchali się w ich potrzeby i zaproponowali modele, w których można zastosować normalne worki na śmieci dostępne od ręki w każdym sklepie. Tajemnicą ich skuteczności jest natomiast specjalna konstrukcja, która zapewnia pełną szczelność. W najnowszych koszach Magic na uwagę zasługuje także system demontażu worka, dzięki któremu nie zetkniesz się z nieprzyjemnym zapachem także podczas wynoszenia śmieci.

Czy warto kupić kosz na pieluchy?

Raz jeszcze podkreślimy, że kosze na pieluchy nie są niezbędne. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich kupować – wręcz przeciwnie! To prosty i bardzo sprytny gadżet, który pozytywnie wpływa na komfort życia całej rodziny. Niewielkim kosztem możecie uchronić się od nieprzyjemnego zapachu, który zdecydowanie pogarsza nastrój wszystkich domowników. To szczególnie ważne w okresie, gdy niemowlę zaczyna przyjmować pierwsze stałe pokarmy.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *