Dziecko

Jak ubierać niemowlaka zimą?

Każda mama wie, jak trudno jest wybrać ubrania dla maluch na zimową porę. Nie mogą być ani za grube, ani za cienkie. Powinny być również komfortowe dla dziecka i wystarczające ciepłe, ponieważ w konsekwencji organizm dziecka może ulec przegrzaniu, co może okazać się bardzo niebezpieczne. Skutkiem przepocenia jest bowiem gwałtowne wychłodzenie organizmu, co szybko może doprowadzić do przeziębienia lub infekcji.

Ubranka dla niemowlaka na zimę – jakie wybrać?

Jako świeżo upieczeni rodzice często nie wiemy, jakie ubrania wybrać. Nie chcemy przecież, by naszemu maluchowi było ani za zimno, ani za ciepło. Jednocześnie panicznie obawiamy się wychłodzenia organizmu dziecka. Kolejny problem pojawia się, gdy pomyślimy o ubrankach domowych. Często zastanawiamy się, czy nie powinny one być cieplejsze niż te dla dorosłych? Do tego wszystkiego dochodzi również kwestia preferencji osobistych każdego z nas. To, jak się ubieramy jest wypadkową naszych upodobań oraz pogody. Ciężko odnieść to wszystko do ubrań dla malucha. Jakie więc ubranka powinniśmy wybierać dla dziecka?

Jak ubierać niemowlaka zimą w domu?

Zimą warto zadbać o odpowiednie ubranie dla malucha również w domu. Podczas zimniejszych temperatur na dworze oraz sezonu grzewczego, w domu postawmy na pajace dla niemowląt. Na rynku znajdziemy te ze stópkami i z długim rękawem. Idealnym rozwiązaniem dla malucha na sen są zestawy złożone z długich body oraz bawełnianych spodni dla niemowlaków oraz skarpetek. Na noc jedna warstwa złożona z ubranek wykonanych z dobrej jakości bawełny będzie jak najbardziej wystarczająca.

Głównym problemem, szczególnie dla młodych rodziców jest to, jak ubierać malucha na zimowe spacery. Wybierajmy ubrania z oddychających materiałów. Warto, by to właśnie one stanowiły pierwszą warstwę, która będzie przylegała bezpośrednio do ciała. W chłodniejsze dni warto zdecydować się na termoaktywne pajacyki z wełny.

W co ubierać dziecko zimą?

Kolejną warstwą może być jednoczęściowy kombinezon lub ocieplane spodnie i kurtkę. Zarówno kombinezony, jak i ocieplane spodnie zabezpieczą wrażliwe miejsca dziecka przed wychłodzeniem. Pamiętajmy, aby odzież dla dziecka nie była zbyt sztywna. Wówczas może to być niekomfortowe dla malucha. Przy odzieży wierzchniej dla dziecka również postawmy na ubrania wykonane z delikatnych, wysokiej jakości tkanin, które będą dbały o właściwą termoregulację i ochronią dziecko przed wiatrem i zimnem.

Zarówno na spacerze, jak i w domu, warto pamiętać o tym, by sprawdzać termoregulację dziecka. Najprościej jest sprawdzać kark malucha. Ponieważ to właśnie ta część ciała zdradza najwięcej o temperaturze odczuwalnej przez malucha.

Pamiętajmy, że niezbędnym elementem zimowej i jesiennej garderoby są czapki dla dzieci. Zimą warto również zadbać o dobrej jakości maseczki wielorazowe oraz maseczki ochronne dla dzieci. Powinny one być wykonane z naturalnych tkanin, które nie będą powodować dyskomfortu u dzieci.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *