Dziecko Podróże

Podróże z dzieckiem – jak wybrać odpowiedni hotel?

Podróżowanie z dzieckiem cieszy się coraz większą popularnością. Dziś wakacje zagranicą obejmujące lot samolotem nie brzmią już tak przerażająco, jak wielu rodziców myślało o nich jeszcze kilka lat temu. Branża turystyczna się zmienia i dopasowuje do potrzeb najmłodszych i ich opiekunów, tak aby podróże wiązały się wyłącznie z przyjemnością.

Istotną kwestią podczas podróży z dzieckiem jest wybór zakwaterowania. Hotele oferują wiele ciekawych udogodnień dla najmłodszych, jednak nie są one standardem we wszystkich miejscach. Dlatego z tego artykułu dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas szukania tego idealnego miejsca na czas urlopu!

Kącik dziecka w pokoju

Podstawową informacją, której należy szukać na stronie hotelu, jest to, czy w danym pokoju znajduje się wydzielona przestrzeń dla pociechy. O ile w przypadku niemowląt nie jest to aż tak ważne i wystarczy wyłącznie dostawka do klasycznego łóżka czy składane łóżeczko, tak w przypadku kilkulatka wymagania powinny być nieco wyższe.

Przestrzeń do spania

Istotna jest przede wszystkim osobna przestrzeń do spania. Łóżeczko o odpowiednim rozmiarze powinno być wyposażone w wygodny materac, na którym mogą spać dzieci. Równie ważne jest także to, co znajdzie się na łóżku. Powinna to być najlepiej antyalergiczna kołdra oraz poduszka (https://bajkowypokoik.pl/koldry-i-poduszki). W tych tekstyliach do spania nie gromadzą się roztocza oraz kurz, a do tego można je często prać w wysokich temperaturach. To gwarancja, że Twoje dziecko będzie spało pod czystą i odświeżoną pościelą, jeśli tylko obsługa hotelowa o nią odpowiednio zadba.

Aby pociecha wiedziała, że łóżeczko to jej kącik, na kołdrze i poduszce powinny znaleźć się poszewki z dziecięcymi wzorami. Doskonale sprawdzą się bajkowe postacie, zwierzątka czy kolorowe wzory. Ciekawą opcją są także pościele świecące w ciemności – hotele powinny informacje o nich umieszczać na swoich stronach www, gdyż takie okrycie przemówi do niejednego malucha. Dzieci często mogą stresować się podczas spania w nowym, nieznanym miejscu. Taka wyjątkowa pościel z pewnością ułatwi im zasypianie i pozwoli się zrelaksować.

Jeśli na stronie internetowej hotelu nie ma informacji o dokładnym wyposażeniu pokoju, możesz dopytać o te szczegóły telefonicznie. Jest to bardzo dobry pomysł – w ten sposób szybko uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię kwestie. A więcej o aranżacji kącika dziecięcego w hotelu przeczytasz w artykule: https://www.baltica-elua.pl/kacik-dziecka-w-pokoju-hotelowym.

Przestrzeń do zabawy

Pokój nie zawsze jest jednak wyłącznie miejscem odpoczynku. Zazwyczaj spędza się w nim kilka godzin w ciągu dnia, a w sytuacji gdy np. zaplanowane było zwiedzanie, ale nie dopisała pogoda, może to być nawet większa część dnia. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie, czy w pokoju znajdzie się jakieś zajęcie dla pociechy zarówno na krótki, jak i na długi czas.

Oczywiście, można zabrać ze sobą na wyjazd kilka ulubionych zabawek dziecka, których rozmiar nie jest zbyt duży. Jednak czasami może zdarzyć się i tak, że podczas podróży samolotem miejsce na bagaż jest zdecydowanie ograniczone. Dodatkowo (podobnie jak w przypadku przestrzeni do spania) nowe zabawki czekające na dziecko w pokoju będą czymś ekscytującym. Pozwoli to wyeliminować potencjalny stres i pokazać pociesze, że nawet w hotelu może czuć się dobrze!

Przed rezerwacją pobytu warto zweryfikować, czy dziecko będzie mogło korzystać z hotelowych zabawek oraz książeczek. Te przedmioty niekoniecznie muszą znajdować się od od razu w pokoju, wystarczy, że hotel będzie je udostępniać zainteresowanym.

Świetna zabawa na terenie hotelu

Przejdźmy więc z pokoju na teren hotelu (a czasem nawet i jego okolic). Czy i tam mogą czekać na pociechę jakieś zajęcia i atrakcje? Oczywiście! Wiele miejsc określa się jako „hotel przyjazny rodzinie”. Oznacza to, że w takim hotelu można oczekiwać udogodnień dla rezerwujących pobyt z dziećmi. Wśród nich są nie tylko te obejmujące pokój, ale i dodatkowe możliwości dla najmłodszych.

Basen

Wiele osób podczas wyjazdu na urlop uwielbia korzystać z basenu. Dlatego wybierając hotel na pobyt z dzieckiem, warto zwrócić uwagę, czy w hotelu znajduje się basen przystosowany głębokością i wielkością do wieku pociechy. Polecamy zweryfikować także, czy w hotelu odbywają się jakieś zajęcia sportowe na basenie – może się zdarzyć, że przez część dnia będzie niedostępny do pływania.

Zabawy z animatorami

W wielu hotelach przyjaznym rodzinie dba się o to, aby rodzice mogli spędzić czas sami. Opiekę nad dziećmi przejmuje wtedy często animator, który zapewnia dzieciom bajkowy czas z wieloma atrakcjami. Taka forma spędzania czasu dodatkowo uczy dziecko samodzielności i pozwala poznać nowych przyjaciół! A jeśli chcesz samodzielnie zapewniać zabawę dziecku i go dbać o jego bezpieczeństwo, wybierz…

Plac zabaw

Plac zabaw może znajdować się zarówno na zewnątrz budynku, jak w jego wnętrzu. Coraz popularniejsze są place zabaw na terenie hotelu, które doskonale sprawdzają się bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. W hotelach często można spotkać baseny z kulkami, które gwarantują wyśmienitą zabawę – do której czasami mogą dołączyć i rodzice!

Podróżowanie z dzieckiem nie musi być trudne. Wystarczy, że zadbasz o wybór odpowiedniego miejsca pobytu, sprawdzając elementy z naszego artykułu, a z pewnością będziesz razem z pociechą doskonale wspominać taki wyjazd przez długi czas!

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *