Moda Zakupy

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi – symbolika

Trendy biżuteryjne zmieniają się jak w kalejdoskopie. Praktycznie co sezon, możemy spotkać się z nowymi trendami. Klasyką zaręczynową od lat pozostają jednak diamenty. Nic dziwnego – odpowiednio oszlifowane, czyli brylanty, to przepiękny dodatek niosący za sobą wyjątkowe przesłanie. Pierścionek z brylantem wielu wieków uznawany jest za symbol prawdziwej miłości na zawsze, a także trwałego związku.

Ozdabianie dłoni pierścionkami i obrączkami nie jest nowym pomysłem. Takie rozwiązanie popularnością cieszyło się już bowiem w starożytności. Co jednak istotne, niektóre kamienie ozdabiające biżuterię miały służyć jedynie efektowi estetycznemu, inne natomiast niosły za sobą dodatkowy przekaz symboliczny.

Symbolika kamieni szlachetnych

W naturze znajdziemy całe mnóstwo pięknych minerałów szlachetnych, w których moc wierzono od zawsze. Od wieków ozdabia się nimi biżuterię. Kamienie, jakie stosuje się w jubilerstwie różnią się od siebie wewnętrzną strukturą krystaliczną, a także zabarwieniem. Właśnie dlatego każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Wśród najpopularniejszych kamieni jubilerskich znajdziemy:

  • rubin – symbolizuje on szczęście w miłości, zaangażowanie, a także powodzenie w życiu rodzinnym,
  • szafir – oznacza prawdę, czystość oraz miłość,
  • tanzanit – stanowi synonim elegancji oraz indywidualizmu,
  • szmaragd – jest on symbolem spokoju, bezpieczeństwa oraz długotrwałego małżeństwa,
  • ametyst – uznawany jest za kamień, który przynosi ukojenie i spokój.

Każdy z tych kamieni jest wyjątkowy, a jego znaczenie jest głębsze. Szczególnie wyróżniają się jednak diamenty, które ze względu na niezwykłą trwałość oraz ukryte przesłanie królują od lat w pierścionkach zaręczynowych.

Pierścionek z brylantem – symbolika

Słowo diament pochodzi od greckiego słowa „adamas”, oznaczające niepokonany oraz niezniszczalny. Materiał ten jest bowiem najtwardszą substancją, która występuje w przyrodzie, a zarysować można go jedynie przy pomocy innego diamentu.

Brylant, czyli oszlifowany diament stanowi niezwykle piękną ozdobę, ale również uważany jest za talizman. Ma on wspierać swoją energią osobę, która go nosi. Ponadto, uważa się, że ma on również wpływ na relację ludzi, którzy się nim obdarowują. Jest on symbolem wiecznej oraz niezniszczalnej miłości, pozwala stworzyć trwały, harmonijny oraz bogaty w miłość związek, który przetrwa nawet największe niepowodzenia. Ponadto, symbolizuje również prawdę, mądrość i szczere intencje. Pierścionek z brylantem jest zatem doskonałym prezentem dla osoby, która jest dla nas ważna.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *