Podróże

Wakacje „fly and drive” – dlaczego warto się na takie zdecydować?

Podczas wakacji cenisz sobie niezależność? Wybierz „fly and drive”! Na czym dokładnie polega taki wyjazd i dlaczego warto go wybrać?

Czym są wakacje „fly and drive”?

„Fly and drive” można po prostu przetłumaczyć jako „leć i jedź”, co w pełni oddaje ideę takich wakacji. Polegają one na dostaniu się na miejsce samolotem, a następnie na korzystaniu z wypożyczonego samochodu.

W tym wariancie można zorganizować zarówno wyjazd krajowy, jak i zagraniczny w Europie i praktycznie na całym świecie.

Dzięki temu, że do dyspozycji mamy auto na wynajem, możemy łatwo zwiedzać różne zakątki bez potrzeby korzystania z komunikacji publicznej, która bywa niewygodna i zawodna.

Kiedy warto zdecydować się na „fly and drive”?

Wypoczynek w formule „fly and drive” będą najlepszym wyborem dla tych osób, które doceniają swobodę podczas wakacji.

To doskonały pomysł dla singla, pary i dla rodziny, dlatego sprawdzi się dla każdego. Wystarczy wynająć w wypożyczalni samochód, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Oczywiście, warto pamiętać o tym, że do wynajęcia pojazdu konieczne będzie posiadanie prawa jazdy przynajmniej od roku. Również częstym wymogiem jest wiek powyżej 21 lat. Należy mieć też przy sobie dowód osobisty albo paszport.

Taki wyjazd pozwala na zwiedzenie wielu ciekawych miejsc, także oddalonych od miejscowości, w której ma się nocleg. Można więc zobaczyć rozmaite zabytki oraz zachwycające zakątki, każdego dnia zjeść coś dobrego w innej restauracji, odwiedzić różne plaże, by wybrać tę najpiękniejszą.

Zalety wakacji „fly and drive”

Do najważniejszych zalet wakacji „fly and drive” zaliczane są:

  • Większa wygoda – samochód do dyspozycji powoduje, że wypoczynek jest bardziej komfortowy.
  • Oszczędność czasu – dzięki korzystaniu z wynajętego pojazdu można szybko dostać się do celu, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na relaks.
  • Szerokie możliwości – przebieg wycieczki może być dopasowany do naszych potrzeb pod każdym względem.
  • Niezależność – można łatwo wykorzystać wynajęte auto do dotarcia do celu bez konieczności używania transportu publicznego.
  • Doskonałe dla każdego – wakacje w tej formule mogą sprawdzić się dla wszystkich osób planujących urlop.

„Fly and drive” – gdzie warto wyjechać?

W formule „fly and drive” można wyjechać na udane wakacje zarówno w Polskę, jak i odwiedzić wiele innych krajów położonych na różnych kontynentach.

To świetny pomysły, gdy zamierza się zobaczyć odległe zakątki w kraju, na przykład wyjechać z południa Polski nad Bałtyk albo z północy w góry.

Również „fly and drive” sprawdzi się na wyjazdy do popularnych kurortów turystycznych na świecie, na przykład we Włoszech, Grecji, Hiszpanii, gdzie czeka wiele ciekawych zakątków. Dzięki nim można też zwiedzić mniej popularne wśród turystów miejsca.

Jak zorganizować wakacje „fly and drive”?

Urządzenie wakacji „fly and drive” nie jest skomplikowane. Wystarczy zarezerwować loty, noclegi i auto na wynajem w wypożyczalni. Wszystkie rezerwacje można wykonać online.

Wyjazdy „fly and drive” oferują również biura podróży. Trzeba tylko obrać kierunek wypoczynku, a resztą zajmą się pracownicy biura.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *