Hobby

Co jest potrzebne do robienia na drutach?

Dzierganie przy pomocy drutów stało się ostatnio bardzo popularnym hobby. Zajęcie to nie tylko stwarza okazję do wykonania czegoś bardzo oryginalnego, ale również doskonale relaksuje, odpręża, uczy cierpliwości i dokładności. Nauka robienia na drutach nie jest skomplikowana, podobnie jak cały proces tworzenia dzianiny. Niemniej jednak trzeba zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały dziewiarskie – czyli druty i włóczkę. Właśnie o tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Jakie druty dziewiarskie wybrać?

Pierwszy krok do wybór odpowiednich drutów do dziergania. Może wydawać się to banalne, ponieważ czym mogą różnić się zwykłe druty. W rzeczywistości rodzajów drutów jest całkiem sporo. Na rynku znajdziemy chociażby druty metalowe, teflonowe, drewniane, bambusowe i inne. Każdy rodzaj ma swoje charakterystyczne cechy i właściwości. Chodzi między innymi o śliskość ich powierzchni, która przekłada się na łatwiejsze lub trudniejsze spadanie poszczególnych oczek.

Różnica jest także w elastyczności drutów. Te metalowe pozostają sztywne przez cały czas, podczas gdy drewniane lub bambusowe zyskują na elastyczności wraz z przerabianiem kolejnych oczek – związane jest to z ciepłotą dłoni. Na koniec inny aspekt, a mianowicie fakt, że druty metalowe są chłodne w dotyku, podczas gdy te wykonane z drewna czy bambusa pozostają milsze i cieplejsze. Jakie zatem druty wybrać na start? Zaleca się tutaj wybór drutów metalowych lub bambusowych w rozmiarze 12.

Jaka włóczka do dziergania?

Druga rzecz potrzebna do dziergania na drutach to oczywiście włókno. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się włóczki, różnego rodzaju muliny czy kordonki. Wszystkie te materiały różnią się nie tylko kolorem, ale również i materiałem wykonania, np. wełna, bawełna, akryl itp. Ponadto włóczki dzielimy na te naturalne oraz te wykonane z tworzyw sztucznych. Ważne jest również to, aby dobrać odpowiedni rozmiar włókna do posiadanych już drutów.

Warto również wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, przydatne w późniejszym procesie przystrajania dzianiny, takie jak np. guziki czy sznurek bawełniany. Sklepy pasmanteryjne oferują całkiem pokaźny wachlarz dodatkowych akcesoriów i narzędzi do robótek ręcznych. Warto skompletować taki zestaw już na samym początku, dzięki czemu nie będziemy musieli co chwilę domawiać kolejnych elementów.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *