Hobby

Jaka deska do pływania na stojąco jest najlepsza?

Skoro zainteresował Ciebie ten tytuł, to podejrzewam, że temat desek sup nie jest Ci tak do końca obcy. Nic dziwnego – z uwagi na uniwersalność tego sportu (może go uprawiać każdy, nawet dzieci) coraz więcej ludzi z roku na rok próbuje w nim swoich sił. Czy istnieje taka deska do pływania na stojąco, która sprawdzi się każdemu? Nie, bo każdy użytkownik ma inne oczekiwania.

Jakie istnieją deski do pływania na stojąco?

Deski do pływania na stojąco różnią się między sobą kształtem, wymiarami, długością oraz szerokością. Każda deska do pływania na stojąco została zaprojektowana z myślą o innym przeznaczeniu. Bardziej ambitny paddler będzie oczekiwał czegoś innego od swojego SUPa niż osoba dopiero rozpoczynająca swoją przygodę w tym kierunku.

  • Deska do pływania na stojąco przeznaczona do osiągania zawrotnych prędkości – to deska typu race. Jest najdłuższa i najsmuklejsza. Nie nadaje się dla osób uczących się korzystania z SUPa, gdyż pod mało wprawionym ciałem z pewnością okaże się mało stabilna i niezwykle trudna w manewrowaniu. Tylko doświadczeni zawodnicy będą potrafili zrobić z takiej deski niemały pożytek. Jakie modele polecam? Np. deska do pływania na stojąco od marki Aztron o nazwie “Meteor”.
  • Deska do pływania na stojąco przeznaczona do rekreacyjnego pływania po spokojnych akwenach – to deska typu touring. Idealna na całodzienne wycieczki. Jest nieco krótsza i szersza od omawianej poprzedniczki, w związku z czym o wiele przyjaźniej zachowuje się na wodzie; jest łatwiejsza w manewrowaniu. Co polecam? “Terra Touring”, “Urono” oraz “Neptune” – wszystkie modele pochodzą z linii produkcyjnej Aztron
  • Najbardziej uniwersalny SUP, który świetnie posłuży do nauki – to deska typu allround. Idealna nie tylko do nauki, ale także pierwszych i niewymagających zabaw na wodzie. Każdy członek rodziny – od najmłodszego do najstarszego – będzie miał radość z jej użytkowania. Osiągi w tym przypadku może i nie są imponujące, ale ta deska do pływania na stojąco ceniona jest przede wszystkim za stabilność, zwinność i łatwość manewrowania. W tym przypadku również stawiam na niezawodny Aztron i modele “Neo Nova”, “Lunar”, “Titan”, “Mercury”.
  • Chcesz poczuć się niczym prawdziwy surfer, któremu niestraszne żadne fale? Zaopatrz się w deskę do pływania na stojąco typu surf. Najkrótszy i najszerszy wariant wśród desek SUP. Dla kogo będzie najlepszą opcją? Dla osób ceniących sobie zwinność i manewrowość. Mankamenty? Cóż, trzeba przyznać, że prędkość i stabilność nie są najmocniejszymi stronami tego SUPa. Co polecam? Nie inaczej, jak wyżej: marka Aztron, model “Sirius White Water”.

Pneumatyczna deska do pływania na stojąco

Pompowana deska SUP stanowi świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę. Po zrolowaniu zajmuje bardzo mało miejsca, mieści się w niewielkim plecaku. Marka Aztron ma w swojej ofercie zestawy zawierające wszystkie niezbędne elementy wyposażenia:

  • deskę do pływania na stojąco
  • plecak do SUP-a
  • pompkę
  • smycz bezpieczeństwa (leash)
  • finy
  • wiosło

Pneumatyczny SUP jest odporny na wszelkie uderzenia, otarcia i inne urazy mechaniczne. Jego burty mogą jednak być nieco bardziej podatne na znoszenie przez silny wiatr.

Twarde deski do pływania na stojąco

Szybkie, stabilne, świetne dla osób doświadczonych. Ich mankamentem – przez niemałe gabaryty – jest rzecz jasna trudność w przechowywaniu oraz transporcie. Ponadto wytyka im się nieco większą wrażliwość na uderzenia. Jeżeli interesuje Cię zakup twardej deski, to powinieneś zapoznać się z ofertą kanadyjskiej marki Pelican.

Gdzie kupić twardą deskę do pływania na stojąco?

W dzisiejszych czasach każdy z nas dokonuje zakupów przez Internet. Nie inaczej jest w przypadku zakupu SUPa: odsyłam Cię na stronę www.gosup.pl, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria i gadżety potrzebne do rozpoczęcia przygody z tym sportem wodnym (wodoszczelne akcesoria, odzież, obuwie, kamizelki asekuracyjne i ratunkowe oraz wiele, wiele więcej). Deska do pływania na stojąco to źródło niesamowitej rozrywki: podaruj ją sobie i swojej rodzinie.

Treść napisana przy pomocy https://seomamut.pl/

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.