Biznes i finanse

ITSM i sprzęt pod kontrolą – Asset Management ułatwia zarządzanie infrastrukturą

Systemy ITSM pozwalają usprawnić zarządzanie infrastrukturą IT w firmie. Oprogramowanie wyposażone w szereg praktycznych funkcji ułatwia realizację procesów i usług oraz wpływa na coraz wyższą efektywność przedsiębiorstwa. Jedną z takich funkcji jest zarządzanie sprzętem komputerowym. Jak system Asset Management wspiera firmy w sprawnej ewidencji sprzętu i czy ma to przełożenie na bardziej odpowiedzialną postawę pracowników? Sprawdźmy!

ITSM w praktyce – o zarządzaniu aplikacjami i procesami

Systemy ITSM to sprawdzone rozwiązania przeznaczone do kompleksowego zarządzania usługami IT. Skoordynowane i uporządkowane zarządzanie aplikacjami i procesami z ITSM wpływa na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa oraz poprawę produktywności pracowników. Wsparcie systemu obejmuje przede wszystkim procesy związane z osiąganiem celów biznesowych – od projektowania, przez wdrożenie i dostarczanie usług IT, po wsparcie powdrożeniowe. Przykładem takiego procesu może być zarządzanie sprzętem w firmie dzięki Asset Management, czyli systemowi przeznaczonemu do ewidencji zasobów.

Sprawny monitoring sprzętu dzięki systemowi Asset Management

Do realizacji procesów i usług w firmie IT niezbędne jest wyposażenie pracowników w niezawodny sprzęt komputerowy. Kosztowna inwestycja wymaga zastosowania procedur, które usprawnią ewidencję majątku. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest system Asset Management przeznaczony do automatycznej inwentaryzacji zasobów.

Jak działa taki system? Dokładne możliwości oprogramowania zależą od funkcjonalności przygotowanych przez jego dostawcę. Na przykład system oxari.com/pl umożliwia ewidencję dowolnych typów zasobów razem z analizą aktualnej lokalizacji, monitoringiem aktywnych urządzeń, przeglądem historii powiązań oraz optymalizacją posiadanych zasobów. Oprogramowanie pozwala sprawnie zarządzać procesem wydań oraz zwrotów sprzętu. System umożliwia definiowanie relacji zasobów informatycznych i tworzenie dokumentacji potwierdzającej poszczególne działania związane z każdą jednostką sprzętu. Wdrożenie takiego rozwiązania nie tylko wpływa na zwiększenie odpowiedzialności pracowników, ale też pozwala podejmować bardziej racjonalne decyzje związane z inwestycjami w kolejne zasoby organizacji.

Asset Management – proste narzędzie do zarządzania sprzętem i konfiguracją

Wdrożenie systemu Asset Management pozwala znacząco usprawnić i uporządkować zarządzanie infrastrukturą IT w firmie. Precyzyjna ewidencja sprzętu komputerowego zachęca pracowników do większej odpowiedzialności za powierzone im mienie – zarówno pod kątem lepszego dbania o stan techniczny komputerów, jak i wykorzystywania sprzętu wyłącznie w celach, do których jest on przeznaczony. Automatyzacja i centralizacja zarządzania sprawia, że inwentaryzacja komputerów jest szybka, łatwa, a przede wszystkim bezbłędna. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także jego uniwersalność, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy jego pomocy ewidencjonować pozostałe urządzenia stanowiące mienie firmy.

Nowoczesne oprogramowanie daje administratorowi pewność co do posiadanych zasobów. Bieżące informacje na temat stanu sprzętu pozwalają wyeliminować ryzyko zbędnych inwestycji, a jednocześnie gwarantują możliwość szybkiej reakcji w przypadku niespodziewanych problemów ze sprzętem. System Asset Management wpływa więc bezpośrednio na lepsze zarządzanie i wzrost efektywności przedsiębiorstwa.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *