Biznes i finanse

Prace wysokościowe przy montażu reklam – kto się tym zajmuje i jak to wygląda

„Reklama dźwignią handlu”, to słowa, które wzbudzają nadzieję u wielu przedsiębiorców. Z reklamą do czynienia mamy codziennie: słyszymy ją w radiu, widzimy w telewizji, przyciąga naszą uwagę na bilbordach. Szczególnie chętnie reklamodawcy korzystają z tej ostatniej formy.

Wbrew pozorom jednak, zawieszenie wielkoformatowej reklamy wcale nie jest takie proste. Żeby było wykonane w sposób profesjonalny i bezpieczny, powinni się tym zająć fachowcy świadczący prace wysokościowe. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Reklama wielkoformatowa, czyli jaka?

Reklama wielkoformatowa to rodzaj reklamy outdoorowej. Ten typ reklam jest najchętniej stosowaną metodą promocji produktów i usług zarówno w miastach, jak i poza ich granicami. Wielkość i zasięg tego typu promocji spowodował, iż reklamy wielkoformatowe są uznawane za najbardziej skuteczne wśród reklam outdoorowych (i nie tylko).

Najpopularniejsze rodzaje reklam wielkoformatowych to:

  • bilbordy
  • banery
  • murale
  • neony
  • litery kasetonowe (przestrzenne)
  • kasetony
  • wykonane z siatki mesh (zasłaniające nawet całe ściany budynków)

Montaż reklam wielkoformatowych

W przypadku reklam wielkoformatowych, już sama ich wielkość i format może przysporzyć wielu kłopotów, podczas montażu, osobie niewykwalifikowanej. Na przykład bilbord, który przypomina jeden wielki plakat, tak naprawdę składa się z wielu mniejszych kwadratowych plakatów, które trzeba, jak puzzle, ułożyć w jedną, spójną całość.

Kolejnym problemem może również okazać się lokalizacja reklamy. Bo, o ile bilbord ustawiony na polu nie jest wielkim wyzwaniem, to reklama umieszczona na ścianie budynku, kilkanaście metrów nad ziemią, wymaga zatrudnienia ekipy, która ukończyła szkolenia wysokościowe.

Zatrudniając doświadczonych alpinistów przemysłowych, możesz mieć pewność, że ich praca będzie wykonana solidnie i w bezpieczny sposób. Profesjonalna firma, taka jak https://alpinizmprzemyslowy.pl zapewnia swoim pracownikom profesjonalny sprzęt, przystosowany do pracy w różnych warunkach, a także ciągłe szkolenia, by mogli oni doskonalić techniki wykonywanej pracy. Są to niezbędne działania, bo tylko odpowiednio przeszkoleni pracownicy zadbają o to, by podczas wykonywania pracy, elewacja budynku nie została uszkodzona, a reklama pozostała na swoim miejscu nawet podczas silnych załamań pogody.

Co równie ważne, niektóre z firm oferujących usługi wysokościowe, zapewniają swoim klientom konsultacje już na poziomie projektowania reklamy, co w tym przypadku może oznaczać oszczędność czasu i pieniędzy.

Outdoorowa reklama wielkoformatowa — dla kogo?

Bilbordy i innego rodzaju reklamy wielkoformatowe już dawno przestały być zarezerwowane tylko i wyłącznie dla dużych firm. Dzisiaj równie chętnie korzystają z tej formy reklamy również właściciele średnich i mikroprzedsiębiorstw, i to niezależnie od branży.

Ważne jednak jest, by reklamę umiejscowić w widocznym i często uczęszczanym miejscu. Przed wyborem konkretnej lokalizacji, powinieneś się również zastanowić, do jakiej konkretnie grupy odbiorców chcesz trafić. Uniwersalnym miejscem są zazwyczaj centra miast, chociaż tam czasami ciężko znaleźć miejsce na kolejną wielkoformatową reklamę.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *