Styl życia

Folia do tatuażu – wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji świeżego tatuażu

Masz nowy tatuaż i oczywiście chcesz się nim cieszyć przez długi czas? W takim razie rozpocznij właściwą opiekę od pierwszych chwil po jego ukończeniu. Świeżo wykonany tatuaż zawsze przykrywany jest folią. Przez długi czas tatuatorzy używali głównie folii spożywczej z rolki, którą przyklejali do skóry często silnie przylepnym plastrem. Oprócz konwencjonalnej folii spożywczej z supermarketu, są teraz nowe metody i produkty, których nie trzeba usuwać przed pierwszą nocą. To znacznie poprawia komfort nowego właściciela tatuażu.

Dlaczego świeże tatuaże przykrywa się folią?

Niezależnie od tego, czy tatuaże są małe czy duże, po wielogodzinnym tatuowaniu świeża rana musi być całkowicie zakryta. Nie oszukujmy się – tatuowanie jest dość bolesne, a skóra jest bardzo podrażniona. Już samo założenie swetra powoduje problemy w pierwszych godzinach po tatuowaniu W pierwszych godzinach po opuszczeniu salonu tatuażu zupełnie normalne jest, że skóra w tamtym miejscu będzie mokra. Ze świeżego tatuażu wypływa mieszanka krwi, wydzieliny z rany i nadmiar farby. Bez przykrycia go folią do tatuażu świeżo potraktowana skóra przylegałaby do swetra lub sofy. Nie należy lekceważyć ryzyka infekcji, które wynika z kontaktu z niesterylnymi powierzchniami. 

Zobacz również:  Popularność konta na Instagramie

Zalety zakładania folii na świeży tatuaż

Folia do tatuażu ma bardzo praktyczny, ale przede wszystkim, higieniczny powód. Zapobiega powstawaniu strupów na tatuażu i uszkodzeniu go przez odwodnienie.  Im lepiej jest chroniona skóra przed ostrymi krawędziami, kurzem i brudem, tym przyjemniejszy możesz zrobić sobie pierwszy wieczór po odkryciu tatuażu. Jeśli brud dostanie się do otwartej rany, w najgorszym przypadku może dojść do zapalenia skóry. Dzięki szczelnej i czystej folii, ochronisz świeżo wytatuowaną skórę przed zabrudzeniami, zapewnisz optymalną regenerację uszkodzonych komórek, a pigmenty koloru pod skórą pozostają nienaruszone.

Jakie są folie do tatuażu?

Każdy, kto kiedykolwiek był w studiu tatuażu, miał doświadczenie z klasyczną folią spożywczą z rolki. Kierując się wskazówką, że folię należy zdjąć trzy do czterech godzin po wizycie tatuażu, a okolicę należy pielęgnować letnią wodą i specjalną maścią na rany, udałaś się do domu. 

Dziś folia spożywcza jest rzadko stosowana w nowoczesnych studiach tatuażu, ponieważ została zastąpiona innowacją (która jest stosowana w medycynie od dawna). Folia z okładem w postaci plastra samoprzylepnego jest ledwo rozpoznawalna na skórze, a prosta konstrukcja spełnia swoje zadanie. Skórę należy przykryć folią lub plastrem, aż rany zostaną zamknięte i utworzy się ekscytująca warstwa nowej skóry. Uwaga – folii nigdy nie można używać dwukrotnie!

Zobacz również:  Jointy CBD - czym są i czemu zyskują popularność?

Jak chronić świeży tatuaż?

  • Po owinięciu tatuażu folią, zmień ją dopiero po czasie, który określił tatuażysta.
  • Przemywaj tatuaż letnią wodą i delikatnie przykładaj do skóry ręczniki papierowe w celu wysuszenia go.
  • Daj tatuażowi i skórze oddychać. Jeśli to możliwe, nie zakrywaj tatuażu ubraniami.
  • Unikaj słońca i wysiłku fizycznego w pierwszych 2 tygodniach po wykonaniu tatuażu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.