Zakupy

Porady przed wyborem pierścionka zaręczynowego

Skoro przyszła partnerka została już wybrana, czas na zaręczyny. Najtrudniejsze masz za sobą, teraz pozostaje jedynie opracować i zrealizować plan idealnego dnia – jednego z najważniejszych w Waszym wspólnym życiu. Dla pań będzie on niezapomnianym wspomnieniem. By było perfekcyjnie, musisz jeszcze kupić pierścionek zaręczynowy. Podpowiadamy, jak go wybrać.

Styl pierścionka a styl Twojej wybranki

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest wcale prostym zadaniem dla przeciętego mężczyzny. Panie często odwiedzają salony jubilerskie oraz przeglądają kolekcje biżuterii ulubionych marek online, jednak panowie rzadko mają takie zainteresowania. Pierścionek nie jest najważniejszy, liczy się deklaracja, którą składasz, ale jednak Twoja wybranka będzie go nosić może przez całe życie i powinien pasować do jej stylu.

Jeśli nie wiesz, jaki model będzie idealny, poproś o pomoc siostrę lub przyjaciółkę swojej wybranki, zobacz też, jakie ozdoby nosi na co dzień i co jej się podoba. Wielu paniom spodoba się pierścionek zaręczynowy klasyczny, inne jednak śledzą gorące trendy w świecie biżuterii. Obserwuj, jaką biżuterię nosi Twoja dziewczyna, czy preferuje żółte złoto, czy może w odcieniu rose gold albo nosi srebro? Podobają się jej delikatne dodatki, duże formy, wyraziste wzory lub bogato zdobiona biżuteria?

Możecie też razem kupić pierścionek zaręczynowy – klasyczny, z rubinem, tytanowy lub inny. Jednak nie będzie w tym nuty romantyzmu ani elementu zaskoczenia, a która kobieta nie marzy o tej chwili?

Pierścionki zaręczynowe na każdy budżet

Na cenę pierścionka wpływa wiele czynników – głównie materiał, z jakiego został wykonany, a także rodzaj i wielkość kamienia. By nie dać się zaskoczyć, najlepiej wcześniej ustal budżet, jakim dysponujesz. Pierścionek zaręczynowy klasyczny, z dużym diamentem w szlifie brylantowym, to doskonały wybór, ale może okazać się dość drogi. Piękne modele to również pierścionki z rubinem, topazem, szafirem, ametystem czy nawet z cyrkonią. Jeśli wybierzesz model złoty, najpopularniejsze są pierścionki próby 585 – to 14-karatowe złoto, idealne na ważną okazję.

Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego?

To może być kolejne wyzwanie! Jeśli masz możliwość, zapytaj o to kogoś z bliskich Twojej dziewczyny. Jeśli nie, spróbuj zmierzyć obwód biżuterii, gdy na przykład Twoja wybranka śpi albo kąpie się. Pierścionek o odpowiednim obwodzie nie zsunie się, ale też nie będzie uciskał palca. A jeśli wybór pierścionka nie jest tajemnicą, trzeba zmierzyć obwód palca serdecznego.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.