Zdrowie i uroda

Bezpieczny manicure – o czym warto pamiętać?

Idealny manicure należy wykonać starannie i modnie, ale także bezpiecznie. Jak zadbać o higienę podczas zabiegu? Podpowiadamy, jakie akcesoria są niezbędne, jeśli wykonujesz stylizację paznokci – zobacz, jakie akcesoria ochronne są konieczne podczas zabiegów manicure i pedicure.

Zabieg manicure a podstawowe zasady higieny

Podczas zabiegów kosmetycznych konieczne jest przestrzeganie zasad higieny – nie tylko w czasach koronawirusa. Każda stylistka paznokci musi odpowiednio wyposażyć swój gabinet lub kuferek, jeśli dojeżdża do klientek. Poza umiejętnościami i lakierami konieczne są także między innymi rękawiczki winylowe i jednorazowe akcesoria. Poniżej znajdziesz więcej informacji.

Rękawiczki ochronne do lampy UV

Podczas zabiegu manicure należy zadbać nie tylko o zasady bezpieczeństwa z powodu zagrożenia koronawirusem, ale także np. promieniowaniem. W jaki sposób? Każda stylistka paznokci powinna posiadać rękawiczki ochronne do lampy UV, które będą chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem. Skutecznie odbijają i pochłaniają promienie UV – piękny manicure i zdrowa skóra to podstawa.

Jednorazowe rękawiczki winylowe

Rękawiczki winylowe, czyli wykonane z tworzywa PCV, są dobrą ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Aby dobrze służyły, należy idealnie dopasować ich rozmiar do dłoni, gdyż nie przylegają do dłoni tak ściśle. Są za to bardzo wygodne i łatwe w zakładaniu i ściąganiu. Jednak w gabinetach, salonach kosmetycznych czy laboratoriach, gdzie ochrona musi być na bardzo wysokim poziomie, zwykle stosowane są rękawiczki lateksowe lub nitrylowe.

Płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni

Dezynfekcja powierzchni i narzędzi to ważny etap pracy każdej stylistki. Na wyposażeniu salonu muszą być zatem odpowiednie środki – nie tylko rękawiczki ochronne do lampy UV, ale także mydła antybakteryjne oraz płyny do dezynfekcji powierzchni i narzędzi.

Jednorazowe akcesoria do manicure i pedicure

Jednorazowe artykuły są niezbędnym wyposażeniem każdego salonu kosmetycznego – między innymi rękawiczki winylowe, jednorazowe chusteczki kosmetyczne, jednorazowe klapki do pedicure, waciki bezpyłowe, szpatułki, patyczki do odsuwania skórek itd. Każda stylistka paznokci używa wielu produktów jednorazowych, aby zapewnić bezpieczeństwo i higienę podczas zabiegów.

Artykuły jednorazowe do manicure ułatwią wykonanie zabiegu idealnego – starannego, atrakcyjnego wizualnie i bezpiecznego dla zdrowia klientek.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *