Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa: zabieg o statusie bestsellera – co warto wiedzieć?

Wśród zabiegów kosmetycznych, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, rekordy popularności minionego roku odnotowała depilacja laserowa. Zabieg ten pozwala osiągnąć efekty niemożliwe w warunkach domowej pielęgnacji, jest trwały i znacząco poprawia komfort życia. Dziś wraz serwisem AkademiaZdrowejSkory.pl scharakteryzujemy dla was ten ciekawy zabieg – zapraszamy do lektury!

Depilacja laserowa – na czym polega, co ją wyróżnia od innych metod depilacyjnych?

Od lat gładka, delikatna skóra jest celem, zwłaszcza u kobiet – dążenie do niego nie jest jednak tak proste jakby mogło się wydawać. Włosy odrastają, wymagają więc nieustannej, powracającej pielęgnacji, by utrzymać zadowalający efekt. Tradycyjne metody depilacji są w dodatku bolesne i czasochłonne. Alternatywą jest depilacja laserowa – zabieg pozwalający na bezinwazyjne usuwanie włosów z niemal dowolnego sektora naszej skóry. Laser do depilacji nie działa bezpośrednio na skórę, nie uszkadza też tkanki – jego zadaniem jest niwelowanie mieszków włosowych zlokalizowanych podskórnie. Dzięki temu zabieg depilacji laserowej ma trwały efekt – pozbawienie mieszków włosowych sprawia, że włosy nie odrastają w danym miejscu.

Depilacja laserowa jest jednak zabiegiem wymagającym wprawy i doświadczenia, dlatego jak poleca AkademiaZdrowejSkory.pl: powinien wykonywać go wykwalifikowany kosmetolog, który był przeszkolony z obsługi lasera do depilacji, zna zasady bezpieczeństwa oraz pracuje w warunkach profesjonalnych i o podwyższonym standardzie higienicznym.

Fot. Depilacja laserowa laserem Vectus

Czy depilacja laserowa boli?

To zabieg, który przewiduje miejscowe nakierowanie lasera do depilacji na skórę. W efekcie czujemy delikatne szczypanie lub pieczenie. Trudno opisać depilację laserową jako bolesną, to raczej dyskomfort. Z doświadczenia można swobodnie przyznać, że depilacja woskiem jest o wiele boleśniejsza. Depilacja laserowa nie ingeruje w skórę bezpośrednio, jest bezdotykowa.

Depilacja laserowa – ile zabiegów, gdzie można stosować?

Choć mogłoby się wydawać, że depilacja laserowa to jeden zabieg, w praktyce dla osiągnięcia dobrego, trwałego efektu trzeba poddać się kilku sesjom kosmetologicznym. Oczywiście już po pierwszym zabiegu redukcja owłosienia sięga średnio 40%, jednakże by można było mówić o kompletnym, estetycznym efekcie, należy podejść do 6-7 zabiegów depilacji laserowej. Częstotliwość tych zabiegów oraz ich ilość określa indywidualnie kosmetolog na podstawie reakcji, efektów i innych uwarunkowań.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, z którego korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Można z niej skorzystać dla efektu depilacji z typowych miejsc, jak okolice bikini czy nogi, ale także z miejsc mniej typowych, jak pośladki czy plecy. Warto zajrzeć na AkademiaZdrowejSkory.pl po więcej szczegółów na temat tego zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Całkowicie tak, jeśli prowadzona jest przez specjalistę w zakresie kosmetologii w profesjonalnym gabinecie.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *