Zdrowie i uroda

Jakie rasy psów najczęściej leczy weterynarz?

Istnieje kilka ras psów, które słyną z tego, że są dosyć chorowite, a ich opieką zajmuje się gabinet weterynaryjny. Posiadając takiego psa musimy liczyć się z tym, że potrzebny nam będzie dobry weterynarz oraz numer na pogotowie weterynaryjne. Powszechnie znana jest opinia na temat tego, że to kundle żyją najdłużej, ale czy jest to prawdą? Rasę psa na jaką się zdecydujemy powinniśmy wybrać pod kątem stylu swojego życia, upodobań i preferencji pod kątem wyglądu zwierzaka. Jest to dosyć istotny aspekt, ponieważ nie zawsze możemy pozwolić sobie na dużego i ciężkiego psa. W wyborze powinniśmy sugerować się także cechami charakteru danego psa, tak byśmy dali sobie z nim radę i żyli wspólnie w zgodzie i w przyjaźni. Konkretne rasy psów potrzebują odpowiedniej opieki jaką zapewni im centrum weterynaryjne, dlatego warto jest mieć świadomość tego jakie choroby dotyczą konkretnych ras psów.

Jakie rasy psów są najbardziej chorowite?

Patrząc prawdzie w oczy, każda rasa psów jest narażona na jakąś chorobę. Psy rasowe chorują, niezależnie od tego czy są z dobrej hodowli czy z pseudo hodowli. Tak samo kundelki są narażone na różnego rodzaju choroby. Niestety coraz więcej osób decyduje się na psy rasowe za niską cenę, z niezarejestrowanych hodowli, co często ma wpływ na kondycję zdrowotną psiaków. Hodowle, które nie są zarejestrowane w ZKwP/FCI muszą spełniać konkretne wymogi, by móc rozmnażać daną rasę. Wybierając psa z odpowiedniej hodowli zazwyczaj posiadają zdrowych rodziców i nie mają zazwyczaj predyspozycji do chorób. Powinniśmy pamiętać o tym, że wybierając psa z takiej hodowli mamy większą pewność, że w przyszłości zaoszczędzimy na gabinet weterynaryjny.

Czy jest prawdą to, że kundelki żyją dłużej i są zdrowsze od psów rasowych? Jest to powszechnie znany mit. Każdy pies, niezależnie od genów może chorować. Z tego powodu powinniśmy zdawać sobie sprawę, że adoptując mieszanego psa również musimy kontrolować jego zdrowie i regularnie odwiedzać z nim gabinet weterynaryjny.

W kwestii dbałości o zdrowie swoich psiaków warto pamiętać o tym, że w razie nagłej potrzeby istnieje coś takiego jak pogotowie weterynaryjne, które niesie pomoc zawsze kiedy jej potrzebujemy.

Najczęstsze choroby jakie pojawiają się u różnych ras psów

Wiele chorób na które zapadają ludzie, pojawiają się one także u naszych czworonogów. Jakie choroby najczęściej leczy gabinet weterynaryjny u psów? Choroby, które najczęściej diagnozuje centrum weterynaryjne, to nowotwory, problemy z układem pokarmowym bądź oddechowym, zapalenie płuc. Zanim weźmiemy psa, musimy mieć świadomość z tego z czym będziemy musieli się zmierzyć. Wielu chorobom, zanim zaczną być groźne możemy zapobiegać zawczasu. Jak to zauważyć i temu zapobiegać? Pierwszą rzeczą jaką możemy zrobić, to zaszczepić naszego psa w centrum weterynaryjne. W Polsce jednym z wymaganych szczepień jest szczepienie na wściekliznę, które musi być wykonane u psa raz w roku. Jakie szczepienia powinien przejść nasz pies, by był zdrowy? Do takich szczepień należą szczepienia na nosówkę, kaszel kennelowy, zakaźne zapalenie wątroby, leptospiroza. Warto pamiętać również o tym, by co jakiś czas wykonać zwierzętom szczegółowe badania krwi, które mogą uratować życie naszego psa. Takie badania możemy wykonać odwiedzając gabinet weterynaryjny. Jakie rasy psów mają szczególne predyspozycje do chorób? Do takich psów należą:

  • owczarki niemiecki
  • buldogi
  • beagle
  • berneńskie psy pasterskie
  • cocker spaniel
  • yorkshire terrier

By dbać o zdrowie naszych pupili, warto regularnie je badać i obserwować ich stan, a także zachowania. W przypadku zapadnięcia na jakąkolwiek chorobę samopoczucie naszego psa oraz jego zachowania radykalnie mogą się zmieniać. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii zdrowia swojego psa, odwiedź tę stronę i poznaj centrum weterynaryjne warte uwagi: https://ocw.com.pl

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *