Dom i ogród

Rodzaje podnośników stosowanych w meblach

Obecnie meble, które kupujemy do naszych mieszkań są nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Wynika to z zastosowanych w nich rozwiązań. Jednym z tych, które mają ogromny wpływ na funkcjonalność i komfort korzystania z mebli są systemy podnośników. Są one dostępne w różnych wersjach różniących się między sobą zasadą działania oraz zastosowaniem. Co oferują producenci akcesoriów meblowych?

Podnośniki do frontów uchylno-składanych

To pierwszy rodzaj podnośników meblowych, który znajduje zastosowanie w przypadku wysokich i średnich dwuczęściowych frontów drewnianych i z ramką aluminiową. Ten rodzaj akcesoriów pozwala na uzyskanie idealnej linii szczelin oraz swobodny dostęp do wnętrza szafki.

Podnośniki do frontów uchylno-nachodzących

Ten system podnośników wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku dużych, jednoczęściowych frontów. Sprawdzają się w przypadku górnych szafek, nad którymi nie ma jakiejkolwiek innej zabudowy. Front po otwarciu szafki nadchodzi bowiem nad nią. Ten rodzaj podnośników pozwala na swobodny dostęp do całego wnętrza szafki, co w przypadku górnej zabudowy ma ogromne znaczenie. Z drugiej strony jednak po otwarciu front zajmuje sporo miejsca na górze, dlatego czasem nie da się zastosować ich w przypadku niskich pomieszczeń.

Podnośniki do frontów nad korpusem

To wyjątkowo funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest wyjątkowo wysokie unoszenie frontu szafki. Co ważne, w przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju podnośników ten typ może być montowany również w przypadku, gdy nad szafką znajdują się kolejne fronty. Bardzo często podnośniki do frontów nad korpusem wykorzystuje się w zabudowie sprzętu AGD, jednakże mogą znaleźć zastosowanie również w salonie np. w przypadku szafek na sprzęt RTV.

Podnośniki do uchylnych frontów

Fronty górnych szafek nie muszą wcale być unoszone do góry. Z powodzeniem możemy je również uchylić w bok lub w górę do poziomu szafki. Pomoże nam w tym ten właśnie rodzaj podnośników. Wyróżniają się one brakiem zawiasów, nie wymagają dużej przestrzeni montażowej – znajdują szereg zastosowań w branży meblarskiej. Przykładem wykorzystania podnośników do uchylnych frontów może być wnęka nad lodówką lub szafka na zapasy czy leki. Najczęściej wykorzystuje się je właśnie w przypadku mebli kuchennych.

Podsumowując, wybór podnośników stosowanych w meblach jest obecnie bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu bez trudu możemy znaleźć rozwiązanie w pełni dopasowane do naszego mieszkania oraz rodzaju mebli i zabudowy.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *