Dom i ogród

Aktywatory – biopreparaty do szamb o wysokiej efektywności

Chemia do szamba to ważny produkt w aspekcie prawidłowego funkcjonowania przydomowych oczyszczalni ścieków. To ekologiczne, wydajne i łatwe w zastosowaniu biopreparaty do szamb. Niestety, wciąż zdarza się, że aktywatory nie są wykorzystywane w domowy systemach oczyszczania, co niesie za sobą spore problemy. Jakie aktywatory do szamb są warte swojej ceny, gdzie kupić bakterie do szamba oraz jak właściwie je dozować? Sprawdźmy!

Po do bakterie do szamba w ogóle są stosowane?

Aktywatory do szamb to mieszanka ekologicznych szczepów bakterii, enzymów i witamin. Ich zadaniem jest dostarczenie do osadnika flory, która pożywi się nieczystościami, upłynni je i usprawni przepływ ścieków. Proces ten nosi nazwę samooczyszczania i jest istotą pracy przydomowych oczyszczalni. W teorii w ściekach występują pewne szczepy bakterii, które powinny rozkładać materię organiczną. W praktyce jest ich jednak za mało, aby oczyszczanie było efektywne. Tutaj do akcji wkraczają aktywatory.

Bakterie do szamb mają jasne zadanie – muszą zapobiegać sedymentacji (opadaniu) cząstek organicznych na dno zbiornika. Ponadto zapobiegają tworzeniu się złogów i kożuchów tłuszczowych, usuwają źródła odorów i pozwalają na regularną, prawidłową pracę przydomowej oczyszczalni ścieków. Preparaty te mają również dodatkowe zadanie – udrażnianie rur oraz instalacji, poprzez rozkład osadów, głównie tłuszczowych. Więcej na ten temat znajdziecie na Aktywatory.pl.

Jakie bakterie do szamba?

Spośród wielu ciekawych produktów, jeden biopreparat do szamba szczególnie się wyróżnia. To NeoBac, znany i ceniony na polskim rynku środek do szamba, pozwalający na ekologiczną biodegradację ścieków. To świetny przykład, jak efektywny aktywator do szamba pozbawia gospodarza wielu nieprzyjemnych problemów. Jego formuła oparta jest na wysoko efektywnych, specjalnie selekcjonowanych szczepach bakterii, które wzbogacone są w enzymy, przyspieszające rozkład materii.

Bakterie do szamba NeoBac wyróżniają się specjalną technologią, zwaną Encapsulated Bacteria. Pozwala ona uwalniać bakterie do szamba w sposób stopniowy i regularny, co utrzymuje zawsze optymalne warunki pracy oczyszczalni przez cały okres pomiędzy dozowaniami biopreparatu. Dzięki temu aktywatory do szamb opierają się degradującemu działaniu detergentów i środków czystości, które trafiają do zbiornika wraz ze ściekami.

Fot. Aktywatory.pl – Nowa formuła tabletek do szamb i oczyszczalni

Jak stosować bakterie do szamba?

W zależności od rodzaju biopreparatu, odmierzoną dawkę należy wsypać (proszek do szamba NeoBac – patrz aktywatory.pl) lub zwyczajnie wrzucić, jeśli to tabletki ekologiczne do szamba, do muszli klozetowej. Aktywatory stosuje się doraźnie, gdy zauważymy zaniżoną efektywność pracy oczyszczalni ścieków, np. spowodowaną ich zmniejszonym dopływem lub dla nowych systemów. Bakterie do szamba, jak np. NeoBac dozuje się z częstotliwością około raz w tygodniu.

Gdzie kupić bakterie do szamba?

Największym polskim dostawcą tego typu preparatów jest sklep internetowy aktywatory.pl. W ofercie jest kilkadziesiąt różnych biopreparatów do szamb, znajdziecie tam także szczegółowy opis zastosowania produktów oraz przydatne informacje o prawidłowej eksploatacji samej oczyszczalni.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.