Dziecko

Jakie śpiochy dziecięce wybrać do wyprawki niemowlęcej?

Kiedy kompletujemy wyprawkę dla dziecka najczęściej pierwszy raz spotykamy się z wieloma zagadnieniami. Wśród nich jest odzież niemowlęca, jak odnaleźć się w ubrankach dla dziecka? W tym artykule podpowiemy Wam jak wybrać właściwe ubranka do wyprawki niemowlęcej, i jak łatwo ubierać noworodka.

Jakie ubranka wchodzą w skład bielizny niemowlęcej?

Bielizna niemowlęca to ubranka, które ubieramy noworodkowi zarówno na dzień jak i na noc. To bawełniane ubranka które mają bezpośredni kontakt z ciałem dziecka. Te ciuszki są albo jednoczęściowe, albo do łączenia z innymi ubrankami. Wśród bielizny niemowlęcej znajdzie się pajacyk niemowlęcyśpiochy dziecięce, body, półśpiochy, oraz bawełniane kaftaniki dla dziecka. Pajacyk niemowlęcy jest ubrankiem jednoczęściowym. Śpiochy niemowlęce zazwyczaj łączymy z kaftanem, albo z bodami. Body niemowlęce zakładamy razem z półśpiochami lub legginsami.

W jakie ciuszki najlepiej ubierać niemowlaka?

Przede wszystkim ubieramy dziecko w ubranka uszyte z dobrej jakości bawełny. Skóra malutkiego dziecka jest bardzo delikatna, dlatego ubrania które maja z nią bezpośredni kontakt muszą być bezpieczne. Rezygnujemy więc ze sztucznych dodatków i niepewnej jakości bawełny. Natomiast jeśli chodzi o fason ubranka, z doświadczenia wiemy że nie ma jednego dobrego rozwiązania. Każde dziecko i każdy rodzic mają inne potrzeby i upodobania. Dlatego na początku warto będzie wypróbować każdy rodzaj ubranka dla niemowlaka, i sprawdzić który najlepiej pasuje do nas.

Jakie ubranka powinna zawierać wyprawka niemowlęca?

Wyprawka niemowlęca zazwyczaj składa się z ubranek w rozmiarach 56 i 62. Są to pierwsze rozmiary niemowlęce, ale nie zawsze zaczynamy od 56. Dzieci które rodzą się większe, zaczynają od ubranek w rozmiarze 62. Natomiast wyjątkowo drobne maleństwa noszą rozmiar 50. Gorąco polecamy Wam wybieranie większych ubranek, w rozmiarach 62 i 68. Rozmiar 56 powinien być mniejszością w wyprawce dla maluszka. Dzięki temu unikniecie kupowania ubranek, których ani razu nie ubierzecie maluszkowi.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *