Dom i ogród

Elektryczne grzejniki hybrydowe – ciepłe wnętrza i oszczędności!

W okresie jesienno-zimowym zapewnienie ciepła domownikom jest niezwykle ważne. Odpowiednia temperatura panująca we wnętrzach odpowiada za komfort termiczny, korzystnie wpływa również na budynek, który nieogrzewany jest narażony na zawilgocenie i rozwój grzybów oraz pleśni. Niestety, sezon grzewczy to zmora właścicieli pod względem kosztów. Można jednak je obniżyć, korzystając z elektrycznych grzejników hybrydowych. Co ważne, bez strat na komforcie termicznym! Czym się charakteryzują elektryczne modele hybrydowe grzejników i w jaki sposób działają? Sprawdźmy!

Energooszczędne ogrzewanie, dzięki połączeniu ogrzewania konwekcyjnego z ogrzewaniem na podczerwień

W elektrycznych grzejnikach hybrydowych połączone zostały systemy, które odpowiadają za ogrzewanie konwekcyjne oraz ogrzewanie na podczerwień. Takie urządzenia działają na zasadzie pracy dwóch modułów, przy czym w pierwszej kolejności za ogrzewanie odpowiada ten, który do pracy potrzebuje mniejszej mocy. Skonstruowane w ten sposób grzejniki można znaleźć na stronie https://econovli.pl/.

Dzięki pracy modułu, który zużywa mniej mocy, grzejnik oferuje energooszczędność, co ma znaczący wpływ na rachunki za prąd. Na tym jednak nie koniec! W hybrydowych grzejnikach za uzyskanie pożądanej temperatury odpowiada element, który działa na zasadzie grzejnika konwekcyjnego. Jednak już za długotrwałe i równomierne rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniach odpowiedzialny jest elementy, który działa, jak promiennik podczerwieni.

Zalety hybrydowych grzejników

W hybrydowych grzejnikach oba elementy bardzo szybko reagują na jakiekolwiek zmiany. Wahania temperatury nie wchodzą zatem w grę. Gdy użytkownik ustawi na termostacie określoną temperaturę i po jakimś czasie grzejnik wykrywa zmianę, zaczyna znów pracować, z minimalnym poborem mocy, aby ponownie ogrzać pomieszczenie do zadanej temperatury.

Dodatkowe czujniki

W elektrycznych grzejnikach hybrydowych często są dostępne dodatkowe czujniki, np. otwartego okna i nieobecności. Dzięki nim pomieszczenia, w których domownicy nie przebywają przez dłuższy czas, ale i te, w których otwarto okno, nie są zbędnie dogrzewane. Grzejniki automatycznie obniżają temperaturę, a gdy okno zostaje zamknięte lub ponownie w pomieszczeniu pojawiają się domownicy, urządzenie szybko podnosi temperaturę do pierwotnego poziomu.

Taki sposób działania również ma wpływ na oszczędności. Ponadto nie dochodzi do zbędnej ucieczki ciepła, dom się nie wychładza pod nieobecność użytkowników, ale i bardzo szybko znów staje się ciepły, gdy wracają oni po dłuższym pobycie.

To wszystko można osiągnąć za pomocą inteligentnych, wygodnych i intuicyjnych w sterowaniu grzejników wyposażonych w nowoczesne rozwiązania. Praktyczne informacje w tym temacie dostępne są również na stronie http://artystycznewnetrza.pl/. Zapoznajmy się ze wszystkimi zaletami hybrydowych grzejników, a szybko się przekonamy, że taki zakup to inwestycja w ciepły dom i możliwość obniżenia rachunków za sezon grzewczy.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *