Dom i ogród

Estetyka na co dzień i od święta – elegancki komplet obiadowy

W nawale codziennych obowiązków warto wygospodarować czas na wspólny obiad dla wszystkich domowników. Stwarza to możliwość rozmów na bieżące tematy. Swobodna wymiana informacji odnośnie do zachodzących wydarzeń, poglądów i planów sprzyja integracji rodziny. Estetyczny komplet obiadowy podkreśli ważne znaczenie rodzinnych spotkań przy stole. Kupisz go np. na stronie https://kuchnioland.pl/pol_m_Zastawa-Stolowa_Serwisy_Obiadowe-248.html.

Wybór według potrzeb i gustu

Dla licznej rodziny odpowiedni jest komplet obiadowy złożony z 18 elementów. W jego skład wchodzą talerze głębokie, płytkie oraz talerzyki deserowe. Naczynia mogą być gładkie lub ozdobione delikatnym wzorem, okrągłe albo zbliżone kształtem do kwadratu. Na białym komplecie obiadowym ładnie prezentują się dania z dodatkami świeżych warzyw, a także kolorowe desery. Zestaw naczyń obiadowych z minimalistycznym wzorem, uzupełniony przejrzystymi szklankami do napojów, zdecydowanie zwiększa estetykę stołu.

Rodzina czteroosobowa z dziećmi może korzystać z szesnastoczęściowego kompletu obiadowego. Zawierające się w nim miseczki na zupę i kubki z uszkiem na ciepłe napoje są poręczne i bezpieczne dla maluchów. Dla zachowania ciepłoty potraw, można dzieciom podać drugie danie na talerzykach deserowych, które mają wystarczająco dużą powierzchnię dzięki specjalnie zaprojektowanym krawędziom. Takie niewielkie talerzyki, oprócz swojej podstawowej funkcji pełnią też rolę pomocniczą dla osób zdecydowanych na odchudzanie. Nałożone jedzenie sprawia optycznie wrażenie ilości większej niż na płaskim talerzu o standardowych rozmiarach. Dzięki takiemu złudzeniu udaje się bez zbytniego stresu ograniczyć spożycie.

Warto pomyśleć o gościach.

Z okazji świąt i różnych uroczystości okolicznościowych, przy stole zgromadzi się znacznie więcej osób – dalsza rodzina, przyjaciele, znajomi. Przyda się więc w domu więcej kompletów obiadowych o ujednoliconej stylistyce. Zestaw złożony dwóch lub więcej kompletów z białej porcelany ozdobionych subtelnym tłoczonym ornamentem, znakomicie podkreśli rangę przyjęcia weselnego lub komunijnego. Wielkanocny obiad wypada uświetnić kompletem obiadowym ozdobionym motywami kwiatowymi.

Walory użytkowe

Całkowicie biały komplet obiadowy ma tę zaletę, że można uzupełnić go o dodatkowe elementy w tym samym kolorze – wazę, sosjerkę, salaterki, dzbanek, cukierniczkę, filiżanki. Tym sposobem powstanie pełny serwis stołowy. Wizyta znacznej liczby gości nie musi się wiązać z uciążliwością dla gospodarzy. Większość kompletów obiadowych można myć w mechanicznej zmywarce, bez obaw o uszkodzenie ich struktury lub wzorów. Zaprojektowane z myślą o dzieciach kubki mają wygodne uchwyty, a w razie potrzeby da się w miseczce podgrzać danie w mikrofalówce.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *