Dom i ogród

Kupno domu krok po kroku. O czym trzeba pamiętać?

Kupno domu to ogromna inwestycja, która wiąże się z koniecznością zaciągnięcia ogromnego kredytu. Dlatego niezbędne jest dobre przygotowanie się do tego i sprawdzenie wszystkich ważnych aspektów. Wbrew pozorom nie wystarczy przejrzeć ogłoszeń sprzedaży domów w Otwocku i wybrać interesujące nas ogłoszenie. Często poszukiwanie idealnego domu, który zapewni wygodę, zajmuje miesiące, a nawet lata. Jeśli chcemy przyspieszyć sprawę i uniknąć problem, warto skorzystać z usług dobrego pośrednika nieruchomości. Na co zwrócić uwagę kupując dom?

Stan techniczny domu

Oglądając ogłoszenia “sprzedam dom w Otwocku“, należy szczególną uwagę zwrócić na ich stan techniczny. O ile brzydki kolor ścian można łatwo i tanio zmienić to uszkodzony dach, czy fundamenty stanowią ogromny problem. Dlatego dokładnie sprawdź wszystkie kluczowe miejsca takie jak dach, fundamenty, ściany nośne, okna i drzwi, a jeśli nie masz do tego odpowiedniej wiedzy, skorzystaj z usług fachowca. Dobrym rozwiązaniem jest również wsparcie biura nieruchomości https://portman.com.pl/, które zazwyczaj współpracują z rzeczoznawcami.

Stan prawny

Niezwykle ważne jest również sprawdzenie stanu prawnego lokalu. Czy dom jest wolny od zadłużenia, nikt nie ma prawa do jego wieczystego użytkowania itp. Warto również dokładnie sprawdzić prawo do nieruchomości sprzedającego, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Większość informacji sprawdzimy w stosownych urzędach i w księgach wieczystych.

Lokalizacja

Dobra lokalizacja, która odpowiada potrzebom rodziny to podstawa. Warto więc dobrze się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy i co jest dla nas ważne. Nawet jeśli dom pod miastem jest naszym marzeniem, to trzeba dobrze przemyśleć, czy wieloletnie dojazdy do pracy, dowożenie dzieci do szkoły itp. nie będą zbyt uciążliwe. Warto również zwrócić uwagę na sąsiedztwo – czy okolica jest bezpieczna i zadbana, tereny zielone czyste i uporządkowanie, a najbliżsi sąsiedzi mili.

Wielkości domu

Oczywiście kupując dom, należy zwrócić również uwagę na jego wielkości i liczbę pomieszczeń, tak aby każdy miał przestrzeń dla siebie. Kluczowa jest więc liczba sypialń i łazienek, ustawność pokoi i wielkość salonu. Jednak warto pamiętać, że duży dom to duże koszty utrzymania, dlatego należy dobrze się zastanowić, czy stać nas na wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *