Dom i ogród

Lustro dopasowane do funkcjonalności i aranżacji danego pomieszczenia

Lustra pojawiają się przede wszystkim w łazienkach i przedpokojach. Spełniają funkcje praktyczne – można się w nich przejrzeć, sprawdzić, jak sylwetka wygląda w wybranej garderobie. Pozwalają również – właśnie w łazience – wykonać precyzyjny makijaż czy też komfortowo podejmować czynności pielęgnacyjne. Na tym jednak nie koniec ich możliwości! W jaki sposób dopasować lustro do funkcjonalności, a także aranżacji danego pomieszczenia? Podpowiadamy!

Lustro w łazience – na co zwrócić uwagę?

Żadna łazienka nie może się obejść bez lustra. Nie ma znaczenia jej metraż – lustro jest niezbędne, aby wykonać makijaż, przycinać zarost i wykonywać inne czynności pielęgnacyjne. W tym miejscu trzeba jednak o dobre dopasowanie, aby lustro należycie spełniało swoje funkcje, a ponadto dobrze się prezentowało. Jak to zrobić?

Należy wziąć pod uwagę, jakie kształty dominują w łazience. Aranżacja pełna subtelnych linii, zaokrąglonych krawędzi i łagodnych kształtów będzie się komponowała z lustrami okrągłymi bądź owalnymi, np. z oferty https://led-lustra.pl/. Dobrze sprawdzą się tu również lustra z podświetleniem.

Trzeba także uwzględnić wymiary umywalki – lustro nad nią zawieszone musi być przynajmniej tej samej szerokości, co umywalka. Ponadto musi ono wyraźnie ukazywać całą twarz, aby można było komfortowo wykonywać czynności pielęgnacyjne.

Kwadratowe lub prostokątne lustra będą za to odpowiednie do łazienek nowoczesnych, industrialnych czy eklektycznych. Takich, w których wyposażenie i dekoracje są mocno geometryczne, kanciaste i o dynamicznych liniach.

Lustro w przedpokoju – wbudowane, na ścianę czy stojące?

Bez lustra nie obejdzie się również przedpokój. To tutaj sprawdzamy po raz ostatni, jak się prezentujemy tuż przed wyjściem. Potrzebujemy zatem lustra, które będzie obejmowało całą sylwetkę. Najczęściej wybiera się zatem lustra prostokątne, zawieszone na takiej wysokości, aby swobodnie się w nich przeglądać. Mogą być nawet tak wysokie, że sięgają od podłogi aż po prawie sam sufit!

Oszczędność miejsca zagwarantuje wybór szafy do przedpokoju, która ma wbudowane lustro. Modele stojące prezentują się za to bardzo ciekawie, ale trzeba tu sporo wolnego miejsca. Ponadto nie jest to odpowiednie rozwiązanie, gdy w domu są dzieci bądź zwierzęta – łatwo o przewrócenie lustra.

Lustro w salonie – przede wszystkim dekoracyjnie!

Na lustro warto się zdecydować również w salonie. Będzie ono spełniało przede wszystkim funkcje dekoracyjne, dlatego można pofolgować sobie z kształtami, rozmiarami czy opatrzeniem ciekawą ramą.

W salonie sprawdzi się kilka luster zestawionych w nietypowy sposób na ścianie, ale i jedno, większe, które zawiśnie np. nad komodą. Dodatkowym atutem będzie optyczne powiększenie salonu oraz rozświetlenie, dzięki światłu, które odbija się w gładkiej tafli lustra.

Lustro w sypialni – czy to dobry pomysł?

Sypialnia to bardzo intymne miejsce, ale to nie znaczy, że trzeba rezygnować z umieszczenia w niej lustra. Można bowiem liczyć na uzyskanie wrażenia przestronności, podkreślenie aranżacji sypialni, a także stworzenie romantycznej przestrzeni. Tu sprawdzą się lustra wmontowane w drzwi przesuwne szafy, a nowoczesnego wyglądu dodadzą modele stojące.

Wystarczy dobrać kolor ramy, ciekawy kształt czy rozmiar, aby stworzyć uroczą, klimatyczną i jasną sypialnię.

Lustra są praktyczne, estetyczne i każdemu wystrojowi dodają elegancji, a także szyku. Dopasujmy je do danej przestrzeni oraz stworzonej aranżacji, a efekty pozytywnie zaskoczą.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *