Dom i ogród

Modna Podłoga 3D

Fototapeta na posadzce to coraz częściej używane rozwiązanie w naszych mieszkaniach. Piękna podłoga to wizytówka domu. Patrząc pod nogi na arcydzieło poprawia się nasze samopoczucie i nasz komfort psychiczny. Możemy pozwolić sobie na różnorodne wzory w zależności od gustu. Może to być zdjęcie bądź wybrany przez nas ulubiony motyw. Podłoga 3D najlepiej będzie się prezentować w odsłoniętych miejscach. Wtedy cały wzór jest widoczny. Zasłaniając ją meblami zepsujemy nasz zamierzony efekt. Fototapety stosowane są często w łazienkach. Modne są tu morskie wzory i klimaty.

Podłoga żywiczna

Zaletą tej podłogi jest jej bezpieczeństwo. Mając w domu dzieci dość dobrze znane są nam ich liczne upadki. Mniej odczuwane są na posadzce żywicznej niż na płytkach ceramicznych. Sama podłoga jest odporna na uszkodzenia. Jest ona gładka, ciepła i elastyczna. Dla pań jest wymarzona pod względem utrzymania czystości, które nie sprawia tu problemów. Atutem jest tu brak fug nieestetycznych połączeń, które są najgorsze w utrzymaniu czystości. Często brudzą się nieodwracalnie dodając nam kosztów nowych fug.

Zobacz również:  Płyty trapezowe i ich zastosowanie jako pokrycie dachowe

Tego typu okładzina wycisza wnętrze i świetnie izoluje.

Podłogi żywiczne najczęściej spotykamy w nowoczesnych domach. Na rynku dostępne są dwa rodzaje żywic: epoksydowe i poliuretanowe. Projektanci najczęściej stosują mieszanki, czyli żywice epoksydowo-poliuretanowe. Są one trwałe, dlatego tak zyskały na popularności. Wykonanie naszej wymarzonej podłogi musi odbywać się pod okiem fachowca. Powinno być to szybkie i profesjonalne wykonanie.

Podłoga z żywicy a styl wnętrza

Możemy pozwolić sobie na podłogę matową bądź błyszczącą. Dopasowujemy ją indywidualnie do wystroju. Jest ona na tyle elastyczna, iż można ją wpasować w innego rodzaju podłoże. Trzeba jednak pamiętać, aby całość wyglądała spójnie – mowa tu o dobraniu odpowiedniego wzoru. Styl i charakter wnętrza musi zostać zachowany, tak by prezentowało się spójnie. Posadzki żywiczne mają swój charakterystyczny wygląd dlatego nie do wszystkich aranżacji wnętrz będą pasować. O to musimy już sami zadbać przy wyborze szkicu.

Żywica gładka doda naszemu pomieszczeniu przestrzeni i prostą formę. Wnętrze to będzie nowoczesne i sprawi wrażenie niezwykłej czystości i sterylności.

Zobacz również:  Szukasz żaluzji do białych okien? O tym musisz wiedzieć

Cena podłogi z żywicy zależy od wybranej kompozycji oraz od wielkości powierzchni na której ma się znajdować.

Pamiętajmy więc, że nasza podłoga to najważniejszy element w domu, najbardziej widoczny i używany, dlatego musi wyglądać wspaniale. Kiedy znudzi nam się nasza podłoga zaletą jest to, że nie trzeba jej usuwać. Można położyć na niej płytki, bądź inną nawierzchnię.

Więcej informacji o podłogach 3d: https://designiwnetrze.pl/podloga-3d/

     

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *