Dom i ogród

Najpopularniejsze rodzaje szaf do nowoczesnych sypialni

Urządzenie nowoczesnej sypialni to nie lada wyzwanie. Kiedy musisz uwzględnić ograniczenia przestrzenne, metraż, zadbać o ergonomię, funkcjonalność, a przy tym skupić się na designie stajesz przed dylematem – co wybrać? Na szczęście oferta mebli jest na tyle zróżnicowana, że znalezienie perfekcyjnej szafy na ubrania nie powinno stanowić większego problemu. Zwłaszcza, gdy skorzystasz z naszych podpowiedzi!

Najpopularniejszy podział  obejmuje szafy do sypialni wolnostojące oraz przeznaczone do zabudowy. Meble systemowe oferują dużą przestrzeń do przechowywania, jak również pewną swobodę w zakresie projektowania wnętrza. Na wyposażenie składają się bowiem drążki do wieszania odzieży, szuflady, szafki oraz półki. Przemyślane rozmieszczenie pozwala na uporządkowanie nie tylko ubrań, ale też bielizny, biżuterii, ręczników czy pościeli. Aby w pełni wykorzystał potencjał wnętrza sypialnianego postaw na praktyczną szafę w jednej z trzech wersji do wyboru:

Duże szafy narożne

Choć mało popularna to może się okazać bardzo ergonomiczna. Szafa narożna pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, szczególnie we wnętrzach o niestandardowym układzie. Cały modułowy zestaw jest złożony z części zamkniętej oraz otwartej i może mieć układ wklęsły (zabudowa rogu pomieszczenia) lub wypukły (obudowa narożnika). Pozwala to na stworzenie wielu ciekawych aranżacji, jak również schowanie tekstyliów, ubrań czy dokumentów, które niekoniecznie muszą na co dzień znajdować się pod ręką.

Klasyczne szafy wolnostojące

Taki mebel jest niezwykle praktyczny, ponieważ z powodzeniem możesz postawić go w sypialni, jak również w każdym innym pomieszczeniu w domu. Szafa na zgrabnych nóżkach nabiera smukłego charakteru i prezentuje się bardzo dynamicznie. Pomimo nowoczesnej formy (połączenie drewna, szarości i bieli) pozostaje klasyczna, ponadczasowa. To zasługa tradycyjnego systemu otwierania drzwi rozwieranych, a także akcentów charakterystycznych dla stylu vintage, który przeżywa obecnie swój renesans.

Nowoczesne zestaw mebli systemowych

Meble systemowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swój rozmiar i wygodny sposób obsługi. Są wyposażone w drzwi przesuwne, dlatego po otworzeniu nie ingerują w przestrzeń.

Układ szuflad, półek i wieszaków, jak również styl frontów i sposób wykończenia (lustra, szkło matowe, dekory) pozwalają na tworzenie spersonalizowanych rozwiązań. Zarówno pod względem wyglądu, jak i rozmiaru idealnie pasują one do współczesnych sypialni w domach oraz mieszkaniach.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *