Dom i ogród

Płytki, czy panele, co wybrać do przedpokoju?

Wykańczając podłogę w przedpokoju, należy zastanowić się nad tym, jaki materiał wykorzystać. Do wyboru są między innymi panele oraz płytki. Które rozwiązanie jest lepsze? Jakie są zalety płytek, a jakie paneli podłogowych?

Czym charakteryzuje się przedpokój?

Przedpokój to ta część domu, która jest narażona na częste zabrudzenia. To bowiem w przedpokoju zdejmujemy buty. Zachodzi tu więc duże ryzyko nasienie pyłów, piasku i różnych rozmiarów drobin ścierających. Do tego dochodzi woda, błoto i śnieg, kiedy pogoda się pogarsza. Dlatego w przypadku przedpokoju nie należy stawiać na przypadkowe materiały wykończeniowe.

Dlaczego płytki do przedpokoju to dobry wybór?

Płytki do przedpokoju to świetny wybór przede wszystkim z uwagi na ich wyjątkową trwałość. Wystarczy postawić na te o odpowiednim stopniu ścieralności, aby być pewnym, że ich powierzchnia nie ulegnie zniszczeniu. Wybierając płytki łazienkowe, warto zwrócić również uwagę na to, aby postawić na te o niskiej nasiąkliwości. Nie trzeba się wówczas obawiać, że płytki źle będą znosić wilgoć, która nanoszona jest na butach do mieszkania. Plusem płytek jest szeroki wybór wzorów, kolorów, wielkości i formatów. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem płytek do stylu, w jakim urządzony ma być przedpokój.

Jakie są zalety paneli w przedpokoju?

Panele w przedpokoju sprawdzają się dość kiepsko. Wynika to przede wszystkim z ich znacznie niższej odporności na ścieranie. Drobiny ścierające nanoszone do przedpokoju na butach mogą zniszczyć powierzchnię paneli, co skutkować może szybką koniecznością ich wymiany na nowe. Panele dość słabo znoszą także wilgoć. Ich zaletą jest szybki i prosty montaż, z którym poradzi sobie tak naprawdę każdy.

Urządzając przedpokój, należy pamiętać o tym, że jest to część domu, w której podłoga mocno narażona jest na drobiny ścierające i wilgoć. Dlatego tak ważne jest, aby zastosować odpowiednie materiały wykończeniowe. Dobrym wyborem są płytki, które w przedpokoju sprawdzają się naprawdę świetnie.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *