Dom i ogród

Ogrzewanie elektryczne domu 100 m2 – na jakie koszty się przygotować?

Planujesz budowę własnego domu i jesteś na etapie wybierania rozwiązań? To także czas, w którym dokonujesz dokładnych obliczeń i sprawdzasz, jakie systemy są najbardziej opłacalne. Chcesz dokładnie poznać koszty ogrzewania elektrycznego domu 100 m2? Zobacz, jak skorzystać w intuicyjnego kalkulatora!

Jakie czynniki wpływają na koszt ogrzewania elektrycznego domu 100 m2

Powierzchnia poszczególnych pomieszczeń ma duże znaczenie podczas obliczania kosztów, ale nie jest to jedyny czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę. Na to, ile będzie Cię kosztowało ogrzewanie elektryczne domu 100 m2, wpływ mają także parametry folii grzewczych. W zależności od potrzeb możesz wybrać różną wielkość i moc znamionową folii grzejnej. Będzie się to przekładało na zużycie energii elektrycznej.

Wysokość opłat za prąd zależy także od konstrukcji i stanu technicznego budynku. W starszych budynkach problemem mogą być nieszczelne okna i ściany, przez które ucieka ciepło

Więcej energii pochłania ogrzewanie wysokich pomieszczeń z dużą liczbą okien, z drugiej strony to właśnie w takich pomieszczeniach ogrzewanie elektryczne foliami grzewczymi okazuje się bardziej efektywne. Tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne prowadzi do gromadzenia się ciepłego powietrza pod sufitem, podczas gdy przy podłodze jest chłodno. Folie grzewcze ogrzewają równomiernie wszystkie obiekty w pomieszczeniu, w tym ludzi, od razu po włączeniu, następnie ciepło oddają nagrzane ściany, podłogi i sufity.

Jak zoptymalizować koszty ogrzewania elektrycznego domu 100 m2?

Ogrzewanie domu za pomocą elektrycznych mat grzewczych oraz folii grzewczych będzie efektywne i energooszczędne tylko wówczas, jeśli zadbasz o prawidłowy projekt i wykonanie instalacji. Przede wszystkim dostosuj rozmiar maty grzewczej oraz folii grzewczej do wielkości pomieszczenia. Folie grzewczą ułożysz pod panelami, drewnem, pod wylewką lub za płytą g-k na ścianach i sufitach, natomiast matę grzewczą zamontujesz pod płytkami.

Dla większych łazienek możesz wybrać maty grzewcze o powierzchni nawet 12 m2, już gotowe do montażu, bez konieczności przycinania kabli grzejnych. W mniejszych łazienkach wystarczy mata o wielkości 2-4 m2.

ogrzewaniu elektrycznym domu 100 mkoszt zależy także od tego, jak zamontowane zostaną folie grzewcze i maty. Prawidłowa izolacja od podłoża pozwoli uniknąć niepotrzebnych strat energii.

Oblicz koszt ogrzewania elektrycznego dla domu 100 m2

Chcesz dowiedzieć się, ile będziesz płacić za ogrzewanie elektryczne domu 100 m2? Możesz to zrobić za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie producenta ogrzewania elektrycznego Heat Decor. Aby oszacować wysokość opłat, należy podać powierzchnię domu, stawki za 1 kWh prądu elektrycznego, a także klasę energetyczną budynku.

Jakie informacje uzyskasz w kalkulatorze kosztów? Poznasz wysokość opłat za prąd w ujęciu rocznym i miesięcznym. Sprawdzisz także, ile będzie Cię kosztować zakup materiałów. Dzięki temu trafnie zaplanujesz koszt instalacji ogrzewania w budżecie na budowę lub remont domu.

W kalkulatorze możesz zobaczyć, ile energii zużywa się w systemie ogrzewania elektrycznego domu 100 m2. Jeśli planujesz wykonanie instalacji fotowoltaicznej, przydadzą Ci się informacje na temat jej mocy potrzebnej do zbilansowania energii zużywanej przez ogrzewanie elektryczne.

Wybierz nowoczesne ogrzewanie elektryczne domu i dzięki inteligentnym termostatom precyzyjnie kontroluj rachunki za prąd!

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *