Dom i ogród

Schody drewniane jako element wystroju wnętrza domu lub mieszkania

Podczas budowy lub remontu domu chciałbyś wykonać schody drewniane na beton? Nasza firma zajmuje się profesjonalnym wykonawstwem schodów drewnianych na beton i konstrukcji samonośnej. Wybór odpowiedniego wykonawcy schodów drewnianych to bardzo ważna decyzja, która przekłada się na jakość materiałów i samego wykonania. Schody drewniane to nasza pasja! Oto kilka informacji na temat schodów drewnianych, które warto wiedzieć.

Schody drewniane na beton to popularne i estetyczne rozwiązanie w domach i budynkach mieszkalnych. Drewno jest materiałem stosowanym praktycznie w każdym miejscu. Jest dwa gatunki drewna stosowanego do produkcji schodów – dąb lub jesion. Każdy rodzaj drewna ma swoje własne właściwości mechaniczne i wizualne. Te dwa gatunki różnią się od siebie wzorem usłojenia i kolorystyką, lecz twardość jest praktycznie taka sama.

schody drewniane na beton

Schody drewniane w wersji klasycznej z kapinosem – szeroki wachlarz kombinacji materiałów

Schody klasyczne z kapinosem wyróżniają się swoim wyglądem poprzez zastosowanie tzw. „kapinosa” – jest to wysunięty o 25 mm przed podstopnicę nosek, który ma za zadanie zwiększać wymiar głębokości stopnia poprzez co schody są wygodniejsze. Schody klasyczne składają się ze stopni drewnianych, podstopnic wykonanych z drewna, płyty MDF lub szkła lacobel i balustrady ze stali, drewna lub szkła hartowanego. Schody drewniane na beton w wersji klasycznej idealnie wkomponowują się zarówno w klasyczne jak i nowoczesne wnętrza domów. Schody tego typu występują w wersji układu prostego, zabiegowego lub ze spocznikiem dzielącym dwa lub więcej biegów. Dodatkowym atutem wykonania stopni z kapinosem jest możliwość instalacji oświetlenia LED pod każdym stopniem, nadaje to nowoczesnego stylu.

schody drewniane na beton

Schody dywanowe – prostota i elegancja w jednej bryle

Schody dywanowe wyglądem przypominają swobodnie rozłożony dywan pomiędzy kondygnacjami. Jest to idealna propozycja dla klientów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania i prostotę w budowie. Elementy składowe schodów dywanowych tj. stopnie i podstopnice o grubości 40-120 mm są ze sobą łączone za pomocą kleju, wkrętów oraz „obcego pióra”. Schody dywanowe można wykonać na konstrukcji żelbetowej jak i na konstrukcji samonośnej. Schody dywanowe samonośne są bardziej skomplikowane w produkcji i montażu, ale efekt wizualny jest dużo lepszy od wersji betonowej. Do schodów dywanowych polecamy balustrady wykonane ze szkła, stali lub w połączeniu tych komponentów. Schody dywanowe nie wybaczają niedociągnięć zarówno na etapie projektowania, produkcji i montażu. Każdy element musi być wykonany z wysoką dokładnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AVANTE SCHODY DREWNIANE i do skorzystania z naszych usług.

schody dywanowe

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *