Dom i ogród

Wybierz ponadczasowe tapety do swoich wnętrz

Drewno to synonim przytulnej atmosfery, które potrafi ocieplić wizerunek nawet najbardziej chłodnych i rustykalnych wnętrz. Drewniane ściany to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego istnieje sprytny substytut – tapeta deska, która jest świetną alternatywą dla prawdziwej drewnianej ściany. Przyjrzyjmy się jej z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Charakterystyka tapet z drewnianym motywem

Tapety deska to najwyższej klasy, trwałe produkty, dzięki którym można stworzyć idealne aranżacje tanim kosztem. Ich montaż jest bardzo przyjemny, wzór jest prosty do dopasowania. Tapeta występuje w wielu różnych odcieniach, od szarości i jasnego brązu aż po ciemny odcień drewna tropikalnego. Reinterpretacja zawarta na tapecie desce jest szalenie ciekawa, do złudzenia przypominająca oryginale drewno. Fotograficzna dokładność nałożona na tapety z całą pewnością może nastąpić np. drewnianą boazerię. Tapety są wodoodporne, co znacznie przedłuża ich żywotność. Do tego, jeśli pojawią się na nich jakiekolwiek zabrudzenia (o które, jak doskonale wiemy, nie jest podczas codziennego egzystowania trudno), wystarczy przetrzeć je wilgną szmatką.

Zastosowanie

Popularne style takie jak eko czy skandynawski bazują na drewnie w jasnych barwach. Bielone drewno to niekwestionowany hit, z którego wykonuje się nie tylko ściany i podłogi, ale również różnego rodzaju meble (szafy, stoły czy komody). Drewniane ściany to jeden z podstawowych, koniecznych elementów, by stworzyć aranżacje w stylu eko czy skandynawskim. W mieszkaniach stworzenie prawdziwej drewnianej ściany jest praktycznie nie możliwe lub bardzo utrudnione. Dlatego właśnie tapety deski cieszą nie tak ogromną popularnością. Pozwalają uzyskać klimat i wystrój w każdym miejscu, bez względu na warunki.

Rodzaje tapety z drewnianym motywem

  • Tapeta fizelinowa

Spodnią warstwę stanowi włóknina poliestrowa. Jej największą zaletą jest ochrona tapety przed marszczeniem oraz rozrywaniem. Tapeta na fizelinie jest elastyczna i mocna, co znacznie ułatwia montaż.

  • Tapeta fizelinowa z laminatem

Podobnie jak poprzedniczka, ten rodzaj tapet oparty jest na fizelinie, a dodatkowo wierzchnia warstwa tapety pokryta jest laminatem (folią przeźroczystą), która nakładana jest za pomocą rozgrzanego laminatora. Laminat stanowi dodatkową ochronę przed zadrapaniami i zarysowaniami.

  • Tapeta winylowa ze strukturą

Tapety pokryte folią PCV, z wysoką odpornością na zmywanie. Najbardziej wytrzymałych rodzaj tapet, nadający się do każdego pomieszczenia w naszym domu (również w kuchni czy w łazience).

Podaruj sobie przytulny wystrój własnych wnętrz stworzony dzięki tapetom deskom. Do dzieła!

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.