Dziecko Nauka

Angielski dla dzieci – czy i kiedy warto zapisać malucha na zajęcia językowe?

Czy można się jeszcze zastanawiać, czy znajomość języka obcego jest potrzebna w życiu? Raczej nie ma takiej osoby, która by o tym nie wiedziała. Współczesny świat jest globalną wioską, w której granice pomiędzy krajami nie ograniczają w miarę swobodnego przepływu w poszukiwaniu nowej pracy, nowego życia, czy też nowych wrażeń i doświadczeń. Znajomość języka obcego, a najczęściej języka angielskiego jest w tym przypadku co najmniej korzystne, a w przyszłości może być konieczne, aby się dostać do dobrej szkoły, czy też otrzymać jakąkolwiek pracę. Uczyć się można przez całe życie. Naukowcy po przeprowadzeniu badań wykazali, że nie ma ograniczenia wiekowego, które mogłoby przeszkodzić w nauce języka obcego. Jednak doświadczenia wykazały, że im szybciej zaczniemy się uczyć, tym większą korzyść z tego będziemy mieli. W jakim więc wieku zapisać swoje pociechy na angielski dla dzieci?

Na angielski dla dzieci nigdy nie jest za wcześnie

Wielu rodziców obawia się, że skierowanie syna lub córki na angielski dla dzieci w bardzo wczesnym wieku (np. 2-3 lat), sprawi, iż nie pozna dobrze ojczystego języka – że zaczną mu się obie mowy mieszać. Naukowcy przekonują, że im wcześniej dziecko będzie miało kontakt z językiem obcym lub kilkoma językami, tym efekt będzie lepszy. Trzeba pamiętać, że nauka języka ojczystego trwa zazwyczaj od 5 do 6 roku życia. Wprowadzając więc język obcy do życia, tym lepsze wyniki będzie mógł osiągnąć, bo będzie traktować ten język lub języki na równi ze swoim ojczystym. Jak uważa kadra szkoły językowej proponującej angielski dla dzieci Wrocław, umysł dziecka we wczesnym stadium rozwoju jest bardzo chłonne, ale potrafi sobie rozdzielić pobieraną naukę. Nie ma więc obaw, że dziecko będzie miało problem z nauką języka ojczystego. Co więcej, uważają, że nauka w wieku 3-4 lat sprawi, że dziecko nabierze doskonałego akcentu w każdym języku, którego się uczy.

Angielski dla dzieci we Wrocławiu to miejsce, gdzie dziecko chłonie wiedzę poprzez zabawę

Jak powinien wyglądać angielski dla dzieci, żeby nauka przynosiła efekty?

O ile mamy świadomość tego, że dziecko warto zapisać na angielski dla dzieci, to problem jest w dobraniu odpowiedniej dydaktyki, która pozwoli na nauczenie dziecka mówić również w języku obcym. O ile dziecko na co dzień, jest „zanurzone” w języku ojczystym, osłuchuje się z nim, cały czas przekazywane są w tym języku informacje, to w przypadku języka angielskiego, czy innego obcego języka jest z tym gorzej. Sprawy nie ułatwia również fakt, że dzieci bardzo szybko się nudzą i tracą koncentrację, jeżeli nie są czymś zainteresowane. Przekazywanie więc wiedzy z zakresu języków obcych w sposób tradycyjny nie ma sensu. Najlepszym sposobem jest nauka poprzez zabawę. Tę metodę dostrzegła kadra wrocławskiej szkoły językowej, która w swojej ofercie posiada również angielski dla dzieci Wrocław. Już od wielu lat uczą właśnie dzieci poprzez zabawę. Dziecko bawiąc się pod opieką lektora lub native speakera jest niejako zanurzany w języku. Przez cały czas pobytu i zabawy mówi się do dzieci w języku angielskim lub innym jeżeli rodzice dziecka decydują się na skorzystanie z innego kursu.

Angielski dla dzieci – jak zmienić obowiązek w przyjemność?

O ile mniejsze dzieci chłoną język angielski poprzez zabawę, to ze starszymi, szczególnie jeżeli mają, lub mieli, kontakt z językiem obcym w przedszkolu lub szkole będzie już gorzej. Takie dziecko może postrzegać kurs angielskiego dla dzieci jako kolejne obowiązki, które musi wykonać. Jak więc przekonać do nauki języka obcego? Jak podają specjaliści, wykładający angielski dla dzieci Wrocław z renomowanej szkole językowej jest kilka prostych sztuczek, które można zastosować. Najważniejsze jednak jest to, by zmienić naukę w zabawę. Wystarczy czasem włączać mu piosenki w języku angielskim, puszczać bajki lub filmy w oryginale, czy też od czasu do czasu zagrać z nim w gry językowe, by przestał postrzegać naukę, jako coś, co mu się narzuca. Dodatkowym bodźcem do nauki może również być to, że sami razem z dzieckiem podejmiemy naukę w szkole językowej. Może być tak, że jeżeli zauważy, że rodzic, będący jego autorytetem uczy się języka angielskiego, będzie chciał mu dorównać, a nawet w ramach zdrowej rywalizacji prześcignąć go.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *