Dziecko

Jak zapewnić dziecku odpowiednie zabezpieczenie finansowe w razie choroby lub nieszczęśliwego wypadku?

Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko – ale wypadki zdarzają się nawet wtedy, gdy rodzic bardzo starannie wybiera miejsca zabawy czy zawsze pamięta o kasku rowerowym. Dlatego warto zadbać o to, aby wszelkie aktywności były maksymalnie zabezpieczone –również w kwestii finansowej. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie zdrowia dziecka sprawdzi się najlepiej. Podpowiadamy, na które kwestie zwrócić szczególną uwagę.

Z tekstu dowiesz się:

 • dlaczego warto się zdecydować na indywidualne ubezpieczenie zdrowia dziecka,
 • jak zdecydować, gdzie ubezpieczyć dzieci,
 • dlaczego warto wybrać ubezpieczenie zdrowia dziecka w ERGO Hestii.

Żaden rodzic nie zakłada, że jego dziecku przytrafi się coś złego. Warto jednak, by opiekun zabezpieczył rodzinę przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Indywidualne ubezpieczenie zdrowia dziecka to gwarancja wypłaty świadczenia, które pozwoli zapewnić dobrą opiekę w przypadku choroby lub wypadku Twojej pociechy.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie zdrowia dziecka?

„Po co mam kupować jeszcze jedno ubezpieczenie, przecież płacę za nie w szkole?” – to często zadawane przez rodziców pytanie, które niestety pokazuje, że nie wszyscy wiedzą, że ubezpieczenie zdrowia dzieci NNW w szkole z reguły obejmuje ograniczony zakres wypadków i zawierane jest na niską sumę ubezpieczenia. Tymczasem indywidualne ubezpieczenie, które możesz wykupić za pośrednictwem wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, to zabezpieczenie o znacznie szerszym zakresie – sprawdzi się nie tylko w razie uszkodzenia ciała, ale też w przypadku poważnego zachorowania dziecka.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka to rozwiązanie warte przemyślenia, ponieważ dobre ubezpieczenie pozwala rodzicom w trudnej sytuacji skupić się na wspieraniu swojej pociechy w powrocie do zdrowia, zamiast na zbieraniu funduszy na kosztowne leczenie lub czekaniu w długich kolejkach na świadczenia finansowane z NFZ.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie zdrowia dziecka powinno zostać wybrane w przemyślany sposób, dlatego podczas przeglądania różnych ofert:

 • dokładnie sprawdź zakres ochrony,
 • zastanów się, czy określony zakres odpowiada potrzebom Twoim i Twojego dziecka,
 • sprawdź, jaki jest okres ubezpieczenia,
 • zorientuj się, jakie są wyłączenia odpowiedzialności danego towarzystwa ubezpieczeń,
 • jeżeli dziecko uprawia sport zweryfikuj, czy ubezpieczenie obowiązuje również w takim przypadku,
 • porównaj wysokość świadczeń, które mogą zostać wypłacone za pośrednictwem różnych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie – dziecko pod szczególną ochroną w ERGO Hestii

Zwróć uwagę na ofertę towarzystwa ubezpieczeń ERGO Hestia, które oferuje ubezpieczenie ERGO 4 dla dziecka już od ukończenia 3. miesiąca życia. Ochrona w ramach umowy trwa 3 lub 6 lat (w zależności od wariantu) i może być przedłużana aż do 25. roku życia – więc do momentu, w którym Twoja pociecha ma szansę w pełni się usamodzielnić. Co ważne, możesz ubezpieczyć dziecko nawet przy podwyższonym poziomie ryzyka z uwagi na stan zdrowia. Dodatkową zaletą ubezpieczenia jest fakt, że obowiązuje minimalny, jedynie 3-miesięczny okres karencji w razie poważnego zachorowania, operacjach chirurgicznych i leczeniu szpitalnym dziecka, a jeśli będzie miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, możesz liczyć na natychmiastową pełną odpowiedzialność.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka w ramach ERGO 4 może zapewnić:

 • ochronę ubezpieczeniową dziecka na wypadek aż 20 poważnych chorób,
 • świadczenie finansowe na wypadek wystąpienia złamań albo poważnego trwałego inwalidztwa dziecka wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • odszkodowanie w razie wystąpienia uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • wsparcie assistance, które polega na pomocy w organizacji i pokryciu kosztów leczenia,
 • wypłatę świadczenia w razie konieczności przeprowadzenia operacji chirurgicznej lub w razie wystąpienia komplikacji pooperacyjnych,
 • odszkodowanie w razie leczenia szpitalnego dziecka (leczenie powyżej 7 dni).

W zależności od konkretnego przypadku świadczenie osiągnie wartość określonego w OWU procentu sumy ubezpieczenia w razie poważnego zachorowania i odpowiedniego procentu sumy ubezpieczenia przy uszkodzeniu ciała.

Warto wiedzieć, że ERGO Hestia oferuje swoim klientom także uzupełnienie ubezpieczenia ERGO 4, czyli Global Doctors. Ubezpieczenie to zapewnia:

 • organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą, w przypadku, gdy dziecko zachoruje na nowotwór złośliwy, a w wariancie rozszerzonym także na nowotwór złośliwy w stadium przedinwazyjnym lub nowotwór in situ, ciężką dysplazję przednowotworową albo gdy zajdzie potrzeba przeprowadzenia zabiegu operacyjnego naczyń wieńcowych, zabiegu neurochirurgicznego lub kardiochirurgicznego wymiany/naprawy zastawki, przeszczepu od żywego dawcy narządów lub przeszczepu szpiku kostnego,
 • drugą opinię medyczną, czyli weryfikację pierwszej diagnozy przez jednego z wielu tysięcy światowych specjalistów,
 • możliwość leczenia w renomowanych zagranicznych placówkach na całym świecie.

Suma ubezpieczenia w ramach Global Doctors jest bardzo wysoka i wynosi nawet 2 mln euro. Możesz też liczyć na pokrycie kosztów transportu i zakwaterowania za granicą – zarówno dziecka, jak i aż dwóch opiekunów. Dodatkowo w wariancie rozszerzonym zapewniamy świadczenie szpitalne, które wynosi 100 euro za każdy dzień pobytu (do 60 dni) i realizujemy zwrot kosztów zakupu leków niezbędnych do kontynuacji terapii po leczeniu za granicą (limit to aż 50 tys. euro).

Wiesz już, gdzie ubezpieczyć dzieci i dlaczego to takie ważne. Postaw na ubezpieczenie w ERGO Hestii i zyskaj szeroką ochronę związaną ze zdrowiem Twojego syna lub córki. Przecież komfort psychiczny w trudnej sytuacji jest bezcenny!

 

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ERGO 4 dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *