Dziecko

Urządzenia interaktywne dla sal szkolnych i nie tylko

Proces przyswajania wiedzy często bywa długi i żmudny. Jest to problem zwłaszcza dla dzieci, którym ciężko jest utrzymać skupienie przez dłuższy czas. Zwłaszcza kiedy nauczany przedmiot nie jest wykładany w szczególnie ciekawy sposób. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu mogą być urządzenia interaktywne dla szkół. Pozwalają one bardzo urozmaicić cały proces, dzięki czemu daje on lepsze efekty w krótszym czasie. Przybliżymy dziś kilka przykładów takich urządzeń dla szkół i nie tylko.

Urządzenia interaktywne dla szkół

Nauka rozpoczyna się już w okresie przedszkolnym. Dzieci w tym wieku nie są zdolne do siedzenia w miejscu przez dłuższy czas i słuchania nauczyciela/opiekuna. Nawet jeśli będą w stanie usiedzieć grzecznie, po krótkiej chwili stracą zainteresowanie i nie przyswoją przekazywanej im wiedzy. Jedynym skutecznym sposobem na ich naukę jest ciekawa i angażująca zabawa.

Podłoga interaktywna Smartfloor

Pozwala ona sterować obrazem wyświetlanym na podłodze (lub dostępnej opcjonalnie macie) za pomocą ruchu lub elektronicznego pisaka. Daje możliwość zabawy i nauki dla kilku maluchów naraz. Jest wygodna w użytku, gdyż projektor potrzebny do jej działania montuje się na ścianie. W zestawie dostępna jest ogromna ilość gier uczących dzieci nowych umiejętności i informacji.

Stolik interaktywny

Ładna, wytrzymała konstrukcja, wyposażona w 32. calowy ekran dotykowy. Łatwy w użyciu, niewymagający skomplikowanej konfiguracji, zawiera gry dla dzieci umożliwiające zabawę w grupie.

Wirtualna pracownia edukacyjna

Fantastyczne narzędzie do nauki dla uczniów w każdym wieku. Zawiera kilka zestawów okularów do wirtualnej rzeczywistości i kontrolerów umożliwiających sterowanie. Pozwala na granie w gry edukacyjne, oglądanie trójwymiarowych modeli czy korzystanie z innych aplikacji opartych na wirtualnej rzeczywistości. Doskonałe narzędzie do nauki w formie ciekawej interakcji.

Urządzenia interaktywne dla sal szkolnych

Jednak edukacja nie zawsze może być zabawą, zwłaszcza w przypadku starszych dzieci. Co nie oznacza, że musi być ona nudna i nieciekawa. Są narzędzia, które pomogą urozmaicić nawet naukę opartą na klasycznych zasadach.

Tablica interaktywna

Jest to tak naprawdę duży monitor interaktywny. Daje jednak więcej możliwości niż tylko zapisywania na niej wiadomości czy rysowania wykresów jak na klasycznej tablicy. Pozwala na korzystanie z różnych aplikacji edukacyjnych, interakcję z obiektami znajdującymi się na niej, a także zapisywanie w postaci plików i przesyłanie zapisanych danych.

Wszystkie produkty opisane w tym artykule znajdziesz na stronie https://aramisklep.pl. Jest tam też mnóstwo innych, równie ciekawych propozycji urządzeń, które pozwolą Ci usprawnić pracę i naukę.

Urządzenia interaktywne dla biznesu

Jak pisaliśmy na początku – nie tylko szkoły mogą skorzystać na zastosowaniu tego typu rozwiązań. Również dla firm wszelkiego rodzaju użycie najnowszych zdobyczy technologii może być bardzo pomocne.

Urządzenia interaktywne dla sal szkoleniowych

Czy chodzi o salę do szkolenia pracowników, czy do nauki w szkole języków obcych, czy każdym innym miejscu, gdzie przekazuje się wiedzę większej grupie ludzi – wszędzie sprawdzą się takie urządzenia. Instytucje edukacyjne, jak wspomniane wyżej szkoły językowe, szkoły nauki jazdy itp. mogą wykorzystać monitory interaktywne, zarówno do nauki, jak i przeprowadzania egzaminów. Jest to wygodne, intuicyjne i nie wymaga dodatkowych akcesoriów, jak klawiatury czy myszki.

Urządzenia interaktywne dla sal konferencyjnych

W przypadku miejsc, gdzie przeprowadzane są konferencje lub spotkania biznesowe, doskonale sprawdzi się na przykład wizualizer. Pozwala on na przechwycenie treści na przykład z książki, zdjęcia czy dokumentów i prezentację ich na ekranie.

Miejsce tego typu, w którym odbywają się coraz popularniejsze konferencje online, bardzo skorzysta na użyciu dużego kalibru dotykowych wyświetlaczy. Zainstalowany na jednej ze ścian ekran o wielkości powyżej 80. cali pozwoli na wygodne śledzenie tego, co się na nim dzieje wszystkim osobom znajdującym się w sali.

Podsumowanie

Urządzenia interaktywne niosą ze sobą ogromne możliwości i korzyści płynące z ich użycia. Nie tylko usprawnią i ułatwią wiele czynności, ale pozwolą na użycie najnowszych cyfrowych narzędzi, stworzonych w celu podnoszenia jakości pracy i nauki.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *