Inne

Taxi wodne Hel – bo po co grzać się w tradycyjnej taksówce?

Hel jest miastem, podczas którego zwiedzania grzechem będzie nie skorzystać z usługi taksówki wodnej. Pozwala ona bowiem nie tylko ominąć – nierzadko absurdalnie duże – korki i olbrzymią rzeszę turystów, ale jest również wspaniałą atrakcją sama w sobie. Czym jest taksówka wodna i dlaczego warto skorzystać z możliwości podróży nią? O tym już za moment.

Czym jest taksówka wodna?

Taxi wodne Hel jest wspaniałym sposobem na uniknięcie korków samochodowych, a także zapewnienie sobie ciekawego sposobu na zwiedzanie Helu. O ile podróż tradycyjną taksówką wiąże się z dużą ilością korków, o tyle taksówka wodna może w dane miejsce zabrać nas drogą morską. Oznacza to drastyczne skrócenie czasu podróży – przy wyprawy z Hel do Gdyni czy Gdańska nawet do kilkudziesięciu minut z kilku godzin. Taxi wodne Hel umożliwia również szybsze poruszanie się między najważniejszymi atrakcjami morskimi samego miasta, będąc niezwykle ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla klasycznego taxi.

Taksówka wodna – dlaczego warto z niej skorzystać? 

Choć, z pewnością, dla wielu osób możliwość ominięcia wcześniej wspomnianych korków jest olbrzymią zaletą sama w sobie, o tyle taxi wodne Hel oferuje znacznie, znacznie więcej. Taksówka wodna, jako szybsza forma transportu zapewnia bowiem możliwość bardziej “gęstego” rozplanowania każdego dnia,poświęconego na zwiedzanie. W zaledwie kilkadziesiąt minut przewiezie klienta z jednego brzegu zatoki Helskiej na drugi, pozwalając zwiedzić dużą ilość atrakcji turystycznych jednego dnia – nawet, jeśli znajdują się w bardzo oddalonych miejscowościach.

Ponieważ taxi wodne Hel oferuje mnóstwo kursów przez cały dzień, pozwala ona w dowolny sposób rozplanować zwiedzanie. Można, przykładowo, wybrać się za pomocą tej usługi na całodzienne zwiedzanie Gdańska czy Gdyni, wracając dopiero wieczornym kursem. Można także wybrać się w znacznie krótszy kurs, na przykład do pobliskiej Jastarni. Taksówka wodna stwarza wręcz nieograniczoną liczbę możliwości. Dodatkowo rejs taksówką wodną gwarantuje niezapomniany dopływ adrenaliny – stanowi więc gratkę dla każdej osoby pożądającej wakacji z dreszczykiem emocji, świetnie nadaje się także na prezent.

Ile kosztuje rejs taksówką wodną?

Podobnie, jak w przypadku klasycznych taksówek, wiele zależy tu od długości kursu czy miejsca docelowego. Na cenę rejsu mogą mieć również wpływ bardziej lub mniej korzystne warunki pogodowe. Porównując jednak cenę takiej usługi i szybkość transportu do szybkości i ceny kursu tradycyjnej taksówki, należy uznać, że taxi wodne Hel oferuje naprawdę konkurencyjne i przystępne ceny. Ponadto, w przeciwieństwie do podróżowania własnym samochodem, nie trzeba płacić  tu za parking, ani pokrywać kosztów paliwa. Również i porównując z prywatnym autem, tax wodne Hel jest o wiele bardziej korzystną opcją.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *