Inne

Uchwyty magnetyczne w obudowie gumowej z gwintem wewnętrznym sposobem na skuteczny montaż

Magnesy mają szerokie zastosowanie w budownictwie i wielu innych branżach. Są elementami odpowiedzialnymi za łączenie stałych konstrukcji metalowych w trwałym układzie. Jednym z zastosowań narzędzi zawierających magnesy jest dopasowanie do powierzchni. Uchwyty magnetyczne w obudowie gumowej z gwintem wewnętrznym łączą w sobie zalety w trzech obszarach. Wykorzystują siły pola magnetycznego, siłę tarcia oraz siły mechaniczne. Skutecznie zwiększają efekty pracy montażowo-instalacyjnej i zwiększają bezpieczeństwo.

Cechy uchwytów z gwintem

Elementy mocujące przedmioty zawsze posiadały szczególne znaczenie. Z jednej strony zapewniały stabilizację i oparcie, a jednocześnie utrzymywały obiekt w stanie spoczynku. Uchwyty magnetyczne w obudowie gumowej z gwintem wewnętrznym to specjalnie montowane krążki, które posiadają różne wersje zakończeń. Najczęściej spotyka się zaczepy z haczykiem oczkowym, okrągłym uchem bądź prostym hakiem. Dla lepszej ochrony uchwyty pokrywa się cienką powłoką cynową, a dopiero potem obudowuje gumą. Chroni to strukturę magnesu przed pęknięciem. Takie połączenie doskonale sprawdza się do delikatnych, śliskich bądź lakierowanych powierzchniach. Niektóre modele zaczepów składają się z jednego magnesu i kilku nabiegunników ukrytych w obudowie. Wewnątrz urządzenia powinien znajdować się gwint, który umożliwia wkręcenie śruby.  Rozwiązanie w postaci wewnętrznego gwintu oznacza lepsze dopasowanie uchwytów do płaskiej powierzchni i większą stabilizację. Na uchwycie magnetycznym w obudowie gumowej z gwintem wewnętrznym opiera się bezpieczeństwo zawieszonego przedmiotu. Dlatego zaczep powinien spełniać normy techniczne dotyczące udźwigu i maksymalnego ciężaru na jednostkę.

Dobór uchwytu do powierzchni

Przy zakupie odpowiedniego uchwytu należy podjąć próbę siłową. Po sprawdzeniu działania siły nośnej jest pewność, że uchwyt magnetyczny w obudowie gumowej z gwintem wewnętrznym poradzi sobie z ciężarem. Maksymalna wartość udźwigu to największa wartość ciężaru, jaki uniesie uchwyt. Dodatkowo dolicza się do niej masę uchwytu, która może wynieść kilkadziesiąt gram. Uchwyty magnetyczne w obudowie gumowej z gwintem wewnętrznym powinny wytrzymywać próby obciążeniowe w konkretnym środowisku. W tym celu wykorzystuje się blachy o określonej grubości, przykładane prostopadle do uchwytu. Warto sprawdzić normy i licencje, jakie posiadają magnesy w uchwytach. Japońska licencja SSMC gwarantuje zachowanie dożywotniego działania magnesu. Producent powinien umieścić takie informacje w specyfikacji lub karcie produktu.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *