Jedzenie

Kawowa symfonia prosto z Włoch

Smaczna, aromatyczna kawa to coś, bez czego nie potrafi się obejść na co dzień naprawdę wiele osób. Nie tylko pobudza, ale i pysznie smakuje, dlatego wiele osób decyduje się na nią z samego rana, jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Inni wolą napić się jej już na miejscu i w ten sposób osłodzić sobie nużące obowiązki. Część natomiast pija ją w domu, żeby poczuć się lepiej i aktywnie spędzić pozostałą część dnia. Tylko nieliczni decydują się na mocną kawę wieczorem lub w nocy, szczególnie jeżeli mają do skończenia jakiś pilny projekt. Faktem jest jednak, że naprawdę niewielu jej nie lubi i nie pija w żadnych okolicznościach, a nawet ich przekonać może do siebie kawa Arcaffe.

Żeby się rozbudzić, ale i towarzysko

Doskonały smak i pobudzająca kofeina to coś, co zazwyczaj kojarzy się z poranną rutyną. Mimo to często i chętnie udajemy się do przytulnych kawiarni, żeby napić się kawy i zjeść ciastko w doskonałym towarzystwie przyjaciół albo rodziny. Niezależnie od okoliczności, zawsze warto usiąść nad filiżanką Arcaffe, ziarnistej kawy doskonałej jakości w kilku różnych smakowych odsłonach, z których każda posiada jedyny w swoim rodzaju aromat.

Arcaffe to ziarnista kawa pochodząca z Włoch. Jej najbardziej znana odsłona, Roma, jest produkowana bez żadnej, nawet krótkiej przerwy od 1926 roku. Palarnia znajduje się w Livorno, gdzie znajdował się pierwszy bar espresso o nazwie Roma, skąd pochodzi nazwa mieszanki ziaren. Jej delikatny, lekko karmelowy i słodkawy posmak z owocową nutą, to efekt połączenia ze sobą ziaren z Afryki, Indii i Brazylii. To klasyka, którą często można spotkać w wielu kawiarniach na całym świecie.

Do picia w pracy i w domu

Kawa Arcaffe to także takie mieszanki, jak intensywna i mocna Meloria, która składa się z trzech części ziaren arabiki i jednej robusty i daje czekoladowy, przyjemny zapach. To także Giannutri, która swoją nazwę zawdzięcza niewielkiej wyspie leżącej u wybrzeży Toskanii, a charakteryzuje ją mocny charakter i zapach, który sam w sobie potrafi pobudzić do działania. To w końcu delikatna i zrównoważona Mokacrema, której ziarna pochodzą z Ameryki Południowej oraz Etiopii. Jest sygnowana znakiem SCA, który dostają wyłącznie kawy o najwyższej światowej jakości.

Wszystkie kawy Arcaffe to arcydzieło zapachu i smaku, które doceni każdy wielbiciel tego smoliście czarnego napoju. Również ci, którzy preferują wersję z mlekiem nie będą zawiedzeni. Nikły poziom goryczki i mała kwasowość sprawiają, że to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie odpoczynek z filiżanką w ręce.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *