Moda

Zakup pierwszego biustonosza: wskazówki dla nastolatki

Zakup pierwszego biustonosza może wydawać się zniechęcający. Znalezienie idealnego kształtu, rozmiaru i dopasowania wystarczy, aby Twoja głowa się wirowała. Ale nie musi to być trudne – przeczytaj nasze wskazówki dla nastolatek, które kupują swój pierwszy biustonosz.

Jak zmierzyć siebie?

Zanim kupisz swój pierwszy biustonosz, musisz dowiedzieć się, jaki masz rozmiar. Większość sprzedawców biustonoszy oferuje serwis dopasowania w sklepie, ale można to zrobić tak samo łatwo w domu.

Po pierwsze, zdobądź taśmę mierniczą i przeciągnij ją wokół klatki piersiowej. To tam będzie biegał Twój pasek biustonosza, więc upewnij się, że taśma jest prosta na każdym kroku. Jeśli nie jesteś pewien, poproś mamę, siostrę lub przyjaciela, aby ci pomógł.

Następnie owiń taśmę wokół najszerszego punktu piersi.

Tak jak poprzednio, upewnij się, że taśma jest prosta, aby uzyskać jak najdokładniejszy odczyt – nie chcesz, aby Twoje piersi były zgniecione. Zaokrąglij swój pomiar w górę do najbliższego numeru parzystego, ponieważ pomoże to w znalezieniu rozmiaru.

Zobacz również:  Ubranka dla dziewczynek pełne uroku

Rozmiar miseczki to różnica pomiędzy pomiarem żeber a najszerszym punktem piersi:

  • 0″ = AA
  • 1″ = A
  • 2″ = B
  • 3″ = C
  • 4″ = D
  • 5″ = DD

Skąd mam wiedzieć, że mam odpowiedni biustonosz?

Istnieje kilka znaków ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego biustonosza.

Na przykład, jeśli miseczki wyglądają na zgniecione, być może trzeba będzie rozważyć zmniejszenie rozmiaru miseczki. A jeśli Twoje piersi wylewają się z biustonosza, musisz zwiększyć rozmiar.

Czerwone ślady na ramionach?

Może to być problem z Twoimi ramiączkami. Znajdź większe.


Jednym z najczęstszych problemów, jakie możesz napotkać, są biustonosze z fiszbinami. Część druciana powinna leżeć płasko w poprzek żeber. Jeśli odciągnie się od klatki piersiowej, powinnaś podnieść rozmiar miseczki.

Alternatywnie, możesz również całkowicie pozbyć się fiszbin. Firmy mają mnóstwo biustonoszy dla nastolatków bez drutów, które idealnie pasują i są wygodne w noszeniu. Dlaczego nie znaleźć wygodnego, stylowego biustonosza, który będzie dla Ciebie odpowiedni?

Ostatecznie, znalezienie odpowiedniego biustonosza dla Ciebie będzie wymagało czasu, cierpliwości oraz trochę prób i błędów. Ale najważniejszą rzeczą w zakupie pierwszego biustonosza jest znalezienie takiego, który jest wygodny, więc warto poświęcić trochę czasu na znalezienie biustonosza, który najbardziej Ci odpowiada.

Zobacz również:  Uniwersalne stylizacje zarówno do pracy jak i na spotkanie ze znajomymi

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.