Dom i ogród

4 PORADY FENG SHUI, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ PRZED ZAKUPEM ŁÓŻKA

Istnieje wiele powodów, dla których możesz rozważać zakup nowego łóżka. Być może Twój materac i łóżko mają więcej niż 8 lat. W takim przypadku zdecydowanie powinieneś dostać nowe łóżko, ponieważ stary materac może mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia.

A może kupujesz nowe łóżko z powodu nowych rozwiązań w zakresie snu lub w ramach modernizacji domu. Bez względu na powód, przed pośpiesznym zakupem łóżka, które oglądałeś w swoim najnowszym magazynie wnętrz sypialni, możesz chcieć sprawdzić te 4 porady Feng Shui przed zakupem. Najpierw przyjrzyjmy się, co to jest Feng Shui.

Feng Shui: Co to jest?

Feng Shui nie jest modą na nowoczesny design.

Jest to starożytna chińska sztuka tworzenia harmonijnego środowiska i sięga tysięcy lat wstecz.

Feng Shui oznacza w języku chińskim „wodę wiatrową” i jest sztuką przekazywania naturalnej energii na rzecz harmonii, zdrowia i dobrobytu. Praktyka ta opiera się zasadniczo na idei aranżacji domu lub firmy tak, aby energia przepływała delikatnie i płynnie przez cały czas.

Głównym celem Feng Shui jest zrównoważenie ludzkiej obecności na ziemi z naturą. Uznaje (podobnie jak obecnie fizyka kwantowa), że wszystko wokół nas składa się z niewidzialnych pól energetycznych, które łączą wszystko, co możemy zobaczyć, poczuć i dotknąć. Feng Shui wspiera i odżywia tę niewidzialną energię.

4 rady Feng Shui, które powinieneś znać przed zakupem łóżka

Styl łóżka i materiał

Numer jeden zasada zakupu łóżka dla dobrego Feng Shui jest rozważenie, z jakiego materiału łóżko jest wykonane. Najtrwalsze i najlepsze łóżka Feng Shui są wykonane z drewna, po prostu dlatego, że łóżko wykonane z naturalnych materiałów rezonuje z nami lepiej.

Według Amerykańskiego Międzynarodowego Instytutu Biologii Budowlanej i Ekologii, metalowe ramy łóżka i metalowe sprężyny skrzyniowe mogą wzmacniać i zniekształcać naturalne pole magnetyczne Ziemi i prowadzić do bezsenności.

Styl łóżka, które wybierzesz, nie ma większego znaczenia (tak długo jak jest drewniane), ale unikaj łóżka z szufladami pod spodem. Chociaż to może wydawać się wielką oszczędnością przestrzeni w sypialni, przechowywanie pod łóżkiem nie pozwala na przepływ energii pod spodem, a to jest naprawdę ważne w sypialni Feng Shui.

Najlepszy zagłówek w Feng Shui

Jeśli chcesz poprawić Feng Shui w swojej sypialni, dodaj zagłówek do swojego łóżka. Jest to zdecydowanie najprostszy i najlepszy sposób na poprawę Feng Shui w Twojej sypialni. Dobry zagłówek jest jednym z kluczowych elementów przyzwoitego łóżka Feng Shui.

Tapicerowane zagłówki są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o Feng Shui, ponieważ zapewniają połączenie solidnej i delikatnej energii podtrzymującej.

Materac i pościel

Uważa się, że materace pochłaniają złą energię, więc nigdy nie należy kupować używanych materacy. Wybierając nowy materac, należy wziąć pod uwagę materiały, z których jest on wykonany. Materace, które zawierają zbyt dużo metalu są uważane za złe w Feng Shui ze względu na pole elektromagnetyczne, które mogą utworzyć.

Jeśli jednak wolisz materac sprężynowy kieszonkowy, wybierz taki, w którym zwoje są indywidualnie zawinięte. Te materace zawierają również naturalne materiały, takie jak wełna, moher, kaszmir i jedwab, które są dobre dla Feng Shui.

Cała pościel powinna być bawełniana, która jest oddychająca i pozwoli na przepływ pozytywnej energii w całym łóżku. Wybierz pościel w kojących kolorach. Dobre kolory Feng Shui to tzw. kolory skóry, do których należą biel, krem, złoto, beż, brzoskwinia, brąz i karmel.

Jak ustawić łóżko dla dobrego Feng Shui?


Ponieważ prawie jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku, sypialnie są niezwykle ważne w Feng Shui. Łóżko Feng Shui w sypialni może osłabić Twoją energię, wpłynąć na jakość Twojego snu i wpłynąć na jakość Twoich relacji. Dla Feng Shui, liczy się pozycja łóżka. Aby uzyskać idealne położenie łóżka, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Kierunek snu powinien pozwolić Ci zobaczyć drzwi do sypialni.
  • Nie śpij z głową zbyt blisko okna.
  • Wyrównaj łóżko na środku ściany (nie wpychaj go w narożnik).
  • Nie trzymaj łóżka na środku pokoju lub pod kątem do ściany.
  • Nie przechowuj niczego pod łóżkiem.
  • Nie ustawiaj łóżka naprzeciw lustra.

4katy

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *