Inne Nauka

Szafa przesuwna do sali lekcyjnej – czy warto w nią inwestować?

Pokaźne, robione na wymiar szafy przesuwne kojarzą się przede wszystkim z przestrzeniami domowymi. Przedpokój, sypialnia – to tam zazwyczaj znajduje się tego typu mebel. Okazuje się jednak, że świetnie nada się on także do innych zastosowań. W tym artykule pokażemy, jak szafa przesuwna może przydać się w szkole. Jeżeli odpowiadasz za budżet placówki edukacyjnej – sprawdź, czy opłaca się inwestować w takie meble do klas!

Bezpieczny schowek na pomoce edukacyjne

Przynoszenie na każdą lekcję materiałów poglądowych może być kłopotliwe. Za każdym razem trzeba pamiętać, żeby zabrać je z pokoju nauczycielskiego. A potem jeszcze biegać z nimi między piętrami, uważać, by nie uszkodzić… Aby uprościć cały proces, szkoła może zainwestować w szafy przesuwne do klas. Zamykane na zamek drzwi przesuwne i schowki świetnie nadadzą się do przechowania np.:

  • plansz edukacyjnych,
  • globusów,
  • preparatów biologicznych,
  • odczynników chemicznych,
  • pomocy do nauki fizyki.

Można tam będzie też ukryć zapas kredy, gąbki do tablicy czy ryzy papieru na sprawdziany. Ustawiona obok sali gimnastycznej szafa przesuwna pomieści z kolei piłki, szarfy, kijki do hokeja i pozostałe akcesoria, używane podczas lekcji WF-u.

Warto pamiętać, że przestrzeń w szafie da się podzielić tak, aby mogły z niej korzystać dwie klasy. Każda ma wówczas klucz do swojego skrzydła.

Wystawa prac uczniów w gablotce szafy? Czemu nie!

Pokaźny, wykonany na wymiar mebel może zostać wyposażony w część reprezentacyjną. Jedno skrzydło będzie wówczas zamykane drzwiami z transparentnym szkłem. Na półkach niechaj wylądują prace wykonywane przez dzieci na lekcjach. Świetnie zaprezentują się tam figurki z ciasta solnego albo plasteliny, zwierzątka wykonane techniką origami bądź inne kreatywne dzieła. Taka wystawka nie tylko będzie zdobiła salę lekcyjną, lecz także zmotywuje uczniów do pracy. Wiele osób będzie się starało, aby ich twórczość została umieszczona na półce, na widoku.

Ciekawym rozwiązaniem będzie również ustawienie szafy przesuwnej z gablotą w reprezentacyjnym korytarzu szkoły. Tam niech zostaną wyeksponowane puchary, nagrody i inne odznaczenia, zdobywane przez uczniów w międzyszkolnych rozgrywkach i konkursach.

Budowa szafy przesuwnej a specyfika klasy

Jak widać, mebel taki może pełnić kilka funkcji jednocześnie. Pozostaje pytanie: w jaki sposób go zaprojektować? Pierwsza rzecz to oczywiście odpowiednia liczba półek i schowków w szafie. W sali, przeznaczonej na szkolne występy, może też przydać się przestrzeń na przechowanie odzieży wiszącej. Z kolei przy sali gimnastycznej potrzebny będzie wysuwany kosz na drobne akcesoria sportowe.

A teraz ciekawostka: jak szafa przesuwna może uczynić salę lekcyjną bardziej przyjaznym miejscem? Wystarczy odpowiednio zaprojektować jej front. Młodsze roczniki na pewno ucieszą się z barwnego mebla – np. w kolorowe pasy. Dla starszaków z kolei atrakcyjnym elementem wystroju będzie taki wzbogacony o tematyczną grafikę na drzwiach. Za pomocą pomysłowo zaprojektowanej szafy przesuwnej można w sprytny sposób wesprzeć edukację. Mapa świata na szafie w sali geograficznej? Krajobraz sawanny lub malowniczy wodospad w klasie biologicznej? A może… grafika z układem okresowym pierwiastków tam, gdzie odbywają się lekcje chemii? Czemu nie!

Zaprojektowana na wymiar szafa z wieloma schowkami to świetny mebel do przestrzeni publicznych. Nada się nie tylko do biura, urzędu czy gabinetu prywatnego, lecz także do szkoły. Gdy przestrzeń w klasie na to pozwala, na pewno warto postawić w niej taki pojemny, funkcjonalny mebel. W Komandor.pl zamówisz tego typu wyposażenie na wymiar. Czas wprowadzić nowe akcenty dekoracyjno-użytkowe w placówce edukacyjnej!

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.