Podróże

Weekendowy wyjazd do Krakowa – co warto zobaczyć?

Kraków to miasto posiadające szeroki wachlarz atrakcji, zarówno tych kulturowych, jak i rozrywkowych. Nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych miast jako cel podróży zarówno turystów z kraju, jak i zagranicy. Dawna stolica Polski kryje za sobą wiele legend i interesujących historii, dlatego warto poznać choć kilka z nich podczas weekendowego wypadu. Małopolska, czyli województwo, w którym znajduje się Kraków, niezależnie od pory roku zachwyca niezwykłymi krajobrazami, przyrodą czy tradycjami. Zarówno miłośnicy natury, jak i pasjonaci kultury bez dwóch zdań znajdą tu wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Cały region jest godny polecenia, stąd nieraz niełatwo wybrać docelową destynację. Przed wyjazdem powinniśmy zrobić listę rzeczy, które chcemy zobaczyć i określić jaka forma wyjazdu najbardziej nam odpowiada. Kraków oferuje mnóstwo, mniej i bardziej popularnych, atrakcji. Z uwagi na to, warto wcześniej przemyśleć czego oczekujemy. Aby ułatwić nieco to zadanie poniżej znajdziesz informacje dotyczące tego co warto zobaczyć w Krakowie.

Wehikuł czasu

Pierwszym punktem na mapie, którego pominąć nie można, jest Stare Miasto. Znajduje się ono na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, więc tym bardziej co roku zachęca turystów do tłumnego zwiedzania. To co warto zobaczyć w Krakowie to Drogę Królewską, która na swojej trasie obejmuje najważniejsze zabytki, między innymi Kościół Mariacki, Sukiennice czy Zamek Królewski na Wawelu. To oczywiście nie wszystko co kryje to miejsce, ponieważ możemy również udać się pod jego zabudowania. Podziemny Rynek stanowi wyjątkową podróż przez historyczne zabudowania, a także ukazuje jego multimedialne rekonstrukcje. Co więcej, warto również zatrzymać się na chwilę aby posłuchać jedynego w swoim rodzaju Hejnału Mariackiego, a także wspiąć się na wieżę Kościoła. Udając się w dół wzgórza zamkowego nie zapomnijcie pójść w stronę Wisły, ponieważ to właśnie tam znajduje się Smok Wawelski ziejący ogniem.

Magiczny Kazimierz

Kazimierz to to bez jakichkolwiek wątpliwości to miejsce na mapie Małopolski, które jest najbardziej klimatyczne. Na pytanie „co warto zobaczyć w Krakowie?” z pewnością właśnie ta dzielnica będzie pojawiała się najczęściej w odpowiedzi. Większość z nas na pewno kojarzy ją z historią Żydów, którzy zamieszkiwali ten rejon, kiedy stanowił on oddzielne miasto. Macie szansę zobaczyć wyjątkowe synagogi czy szyldy w języku hebrajskim na budynkach. Możecie również wybrać się do restauracji oferującej kuchnię żydowską, która na pewno zachwyci niejednego z was. Jeżeli jesteście fanami kina, a „Lista Schindlera” nie jest wam obca macie okazję przejść się śladami bohaterów i rozpoznać poszczególne miejsca z planu. Aktualnie na obszarze Kazimierza znajdziecie także galerie, teatry czy kluby muzyczne. Warto także przejść się Kładką Ojca Bernatka prowadzącą na drugą stronę Wisły, a w czasie drogi podziwiać rzeźby przedstawiające akrobatów.

Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek to coraz bardziej pożądana forma spędzania wolnego czasu. W tym przypadku również i Kraków nas nie zawiedzie. Pierwszym z miejsc, do których możecie się udać jest Zakrzówek, czyli dawny kamieniołom wapienia. Aktualnie zastaniecie tam kąpielisko oraz akwen nurkowy. Na tym oczywiście nie koniec, ponieważ zanurzając się pod powierzchnię wody macie okazję podziwiać dość zaskakujące obiekty, między innymi Fiata 125p czy przebieralnie ówczesnych robotników. Jeżeli jesteście fanami wspinaczki to nieopodal tego miejsca znajdziecie Skałki Twardowskiego, czyli skały i ściany skalne.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *