Rozrywka

Dekoracje na bal karnawałowy – 3 pomysły na wystrój mieszkania

Po Bożym Narodzeniu, gdy powitamy Nowy Rok, rozpoczyna się karnawał, czyli czas imprez, balów, towarzyskich spotkań. Sympatią cieszą się również karnawałowe przyjęcia organizowane w domu. Aby przyniosły one wiele radości, warto zadbać o atmosferę, dekorując fantazyjnie stół i całe mieszkanie na czas imprezy. Skorzystaj z naszych pomysłów i inspiracji!

Domowy bal maskowy

Jeżeli planujesz urządzić w mieszkaniu mini bal maskowy, zadbaj, aby dekoracje nawiązywały do niego tematycznie. Błyszczące maski, zrobione samodzielnie lub zakupione w naszym sklepie, umieść w różnych miejscach na ścianie i meblach, na tle innych elementów wystroju. Będą się pięknie prezentować w towarzystwie serpentyn w podobnym lub kontrastującym kolorze. Do tego obowiązkowo konfetti w różnych kształtach.

Połysk i blask – obowiązkowo w karnawale

Przyjęło się od dawna, że ozdoby karnawałowe w różnych kolorach mienią się i błyszczą. Właśnie w takim klimacie można przygotować wystrój mieszkania na wieczorną imprezę. Jakich połyskujących gadżetów możesz użyć? Jako obrus posłuży mieniąca się tkanina, którą można dodatkowo ozdobnie udrapować. Jeśli chcesz uzyskać efekt przepychu i bogactwa, tym samym materiałem udekoruj ściany. Możesz też uszyć piękne, błyszczące pokrowce na krzesła.

Dodatkowe dekoracje karnawałowe

Na tle tkanin pięknie zaprezentują się fantazyjnie zamocowane serpentyny. Wyjątkową atmosferę uzyskasz, gdy ustawisz na stole i w innych częściach mieszkania świece lub lampiony. Co do kolorystyki, warto zdecydować się na jedną lub dwie barwy w różnych odcieniach. Jeżeli wystrój ma wyglądać klasycznie, wybierz dekoracje w stonowanych, pastelowych barwach, uzupełniających się wzajemnie. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej odważną stylistykę, połącz kontrastujące kolory, na przykład czerwony ze złotym lub srebrnym. Mieszanka wielu różnych barw nie będzie wyglądać dobrze.

Karnawałowe przyjęcie w wersji romantycznej

A może błyszczące, pełne przepychu dekoracje nie są w Twoim guście? Udekoruj stół i mieszkanie na imprezę w romantycznym stylu. Pasować będą tutaj delikatne, spokojne barwy, biel połączona z błękitem, pastelową zielenią lub pudrowym różem.

Obrus może być w kolorze błękitnym, do tego jednolita, biała zastawa oraz dużo szklanych dodatków i świeczniki z przezroczystego szkła. Do takiego wystroju pasować będzie  konfetti w formie delikatnych płatków, różowe, niebieskie lub zielone. Ściany ozdób lekkimi girlandami w kolorze obrusa.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *