Hobby

Jak zorganizować rodzinną wycieczkę po Warszawie bez marudzenia dzieci i bez stresu?

“W czasie deszczu dzieci się nudzą”, choć naszym zdaniem dzieci w ogóle szybko się nudzą i potrafią marudzić. Zatem organizując wycieczkę po stolicy, musicie zapewnić im nie tylko atrakcje, ale zadbać także o inne rzeczy, dzięki temu wyjazd minie Wam bez marudzenia i stresu. Zatem nie będziemy Was przekonywać, co warto zobaczyć czy zwiedzić w Warszawie, ale doradzimy Wam o czym pamiętać, aby zachować zdrowie psychiczne.

Wybierzcie odpowiedni środek transportu

Warszawa jest miastem bardzo, ale to bardzo zakorkowanym – co wiedzą nie tylko mieszkańcy, ale też przyjezdni. Dlatego też dojeżdżanie wszędzie samochodem może być trudne i czasochłonne, wszak prędzej czy później (na pewno prędzej) będzie czekać w korku, a jak wiadomo, wtedy też dzieci są najbardziej marudne, a setne pytanie: „kiedy dojedziemy?” może Was doprowadzić do szewskiej pasji. Dlatego też lepiej wybrać rower jako środek transportu, tym bardziej że w stolicy jest sporo ścieżek rowerowych. Zatem niezależnie czy planujecie zwiedzanie muzeów czy odpoczynek w parku, na pewno szybko dojedziecie. Jeżeli jeszcze nie macie swoich jednośladów, to zajrzyjcie na stronę wygodnyrower.pl, gdzie znajdziecie świetne modele w bardzo korzystnych cenach.

Gdy życie zaskakuje…

Jak wiecie, jeżeli powiecie swoim dzieciom o wycieczce, to one będą gotowe tydzień wcześniej, ale w końcu, gdy macie już wychodzić, to okazuje się, że nie są nawet spakowane, a ich jednoślad dodatkowo pozostawia wiele do życzenia, wszak jest zepsuty. Dlatego też kilka dni wcześniej sprawdźcie stan rowerów, a także stan ochraniaczy i kasków rowerowych. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, to znowu zachęcamy Was do odwiedzenia sklepu Wygodny Rower. Znajdziecie tam najlepsze rowery i serwis w Warszawie, a więc w razie konieczności naprawy zostaną wykonane nie tylko precyzyjnie, ale także bardzo szybko. Swoją drogą może Was zaskoczyć także pogoda i niestety nie pozytywnie, w końcu co jak co, ale pogoda w Polsce bywa kapryśna. Na szczęście jeżeli odpowiednio się spakujecie, unikniecie problemów. A więc zabierzcie ze sobą plecak bądź torbę, w której umieśćcie peleryny przeciwdeszczowe.

Jedzenie ma olbrzymie znaczenie

Kolejny aspekt, który należy poruszyć to oczywiście ten dotyczący jedzenia. W końcu, gdy go nie spakujecie to nie wiadomo, kto będzie bardziej stękał i marudził czy Wasi partnerzy czy dzieci. Dlatego też warto zabrać ze sobą przekąski. Możecie postawić na te zdrowe i fit bądź też przygotować stare i poczciwe kanapki ze schabowym. W tym drugim przypadku same poczujecie się jak w dzieciństwie. Do tego jeszcze woda bądź też soki i już żaden głód Wam nie będzie straszny. Oczywiście w trakcie wycieczki warto zrobić sobie przerwę, a więc można na chwilę usiąść i zjeść jakiegoś batona. Pamiętajcie, że jeżeli będzie upał, to batonik w czekoladzie się nie sprawdzi, chyba że chcecie potem szukać wilgotnych chusteczek i wycierać buzie dzieci oraz największego dziecka, a więc męża – zazwyczaj to panowie są najbardziej brudni.

O bezpieczeństwie trochę rozważań

Każdą wycieczkę warto dobrze zaplanować, dotyczy to nie tylko spakowania odpowiednich rzeczy, ale także wyboru miejsc, które warto odwiedzić. Przydatna będzie też aplikacja do nawigacji rowerowej. Ponadto trzeba jeszcze zadbać o bezpieczeństwo, a więc wybór tras i ich długość trzeba dostosować do możliwości dzieci. Ponadto trzeba jeszcze zabrać ze sobą małą apteczkę, a więc plastry czy wodę utlenioną, ale to nie wszystko. Jeżeli przebijecie oponę to przydadzą się też łaty, ale i mały zestaw naprawczy. Na samym końcu, choć wcale nie oznacza, że jest to najmniej ważne, trzeba przygotować wygodne ubrania do jazdy. Spodnie nie mogą być za szerokie, gdyż mogą się wtedy wkręcić w łańcuch. Z kolei bluza czy koszulka nie powinna krępować ruchów.

Warto skorzystać z naszych rad, dzięki temu wycieczka ma szansę się udać. Ale mamy dla Was jeszcze jedną radę, dzięki której opanujecie nawet duże marudzenie dzieci, a więc gdy zaczną się pierwsze pomruki, to koniecznie wybierzcie się na pyszne gofry z bitą śmietaną i czekoladą, które na pewno poprawią wszystkim humor.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *