Zdrowie i uroda

Sprzęt rehabilitacyjny -czy warto go wypożyczyć, czy też można kupić?

Sprzęt rehabilitacyjny bardzo często przydaje się w różnych sytuacjach życiowych. W przypadku, gdy w domu mamy osobę chorą, która raczej już nie wróci do swojego poprzedniego stanu zdrowia, możemy zastanawiać się nad zakupem sprzętu rehabilitacyjnego.

Ta opcja będzie chyba najlepsza, ponieważ sprzęt ten zostanie w naszym domu przez długi okres czasu. Drugą alternatywą jest wypożyczenie sprzętu, w przypadku, gdy jest nadzieja na poprawę stanu zdrowia i możliwość na przykład samodzielnego poruszania się, bez pomocy innych osób, czy sprzętu rehabilitacyjnego.

Zalety łóżek rehabilitacyjnych

Bardzo pomocnym i pożądanym sprzętem rehabilitacyjnym są wózki, bądź też łóżka rehabilitacyjne. Niewątpliwie łóżka rehabilitacyjne pełnią ważne funkcje, zwłaszcza, gdy osoba jest obłożnie chora. Posiadają one odpowiednie wyposażenie, które zapewnia dostosowanie poziomu łóżka do chorego, zapewnienie mu wygodnej pozycji siedzącej, półsiedzącej, czy leżącej.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to placówka, która daje możliwość skorzystania ze sprzętu dla osób, które chcą czasowo używać takiego sprzętu medycznego i potrzebują go w konkretnej chwili.

Bez problemu możemy w takiej placówce wypożyczyć pożądany sprzęt, kolejną zaletą jest to, iż usługa ta wiąże się z niewielkimi kosztami. Możemy skorzystać z dostawy, a także montażu całego sprzętu. Wypożyczalnia posiada różnorodne modele łóżek rehabilitacyjnych, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Różnorodne modele łóżek do wypożyczenia

Wśród proponowanych łóżek rehabilitacyjnych znajdują się nowoczesne modele, które dostosowują się do potrzeb osób chorych, starszych. Ciekawym modelem jest np. łóżko Luna Ul2, które szczególnie idealnie nadają się dla osób cierpiących na chorobę a Alzheimera, a także osób, które mają niski wzrost. Poziom łóżka obniża się aż do podłogi. Sprzęt ten zapewnia bezpieczeństwo choremu, który nie upadnie na podłogę z dużej wysokości.

Łóżko Antar to kolejny model, który bardzo dobrze sprawdzi się do użytku w domu. Jest przeznaczony dla użytkowników o ciężarze do 175 kg, można go przesuwać po podłodze we wszystkich kierunkach, jest obsługiwany w sposób elektroniczny. Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów nasilowni.wroclaw.pltreningbrzucha.wroclaw.pl oraz 6weidera.wroclaw.pl.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *