Rozrywka

„Squid game” – skąd taka popularność serialu?

Najpopularniejsza produkcja Netflixa obejrzana przez około 130 mln osób na całym świecie, absolutny hit w świecie seriali, nr 1 na liście serialowych produkcji tego roku. Wciągający, trzymający w napięciu, łamiący pewne schematy – poznaj fenomen „Squid game”!

„Squid game” – o co chodzi w tej rozgrywce?

456 uczestników z problemami finansowymi, którzy otrzymują zaproszenie do tajemniczej gry, zamknięta arena, kusząca miliardowa nagroda, a także zabawy znane z czasów dzieciństwa – jest jednak pewien haczyk! Niczego nieświadomi uczestnicy sami skazali siebie na taki los – walka z długami zamieniła się w walkę o przetrwanie, a od wygranej w niewinne zabawy z dzieciństwa zależy życie!

Fenomen „Squid game” – skąd taka niesłychana popularność tego serialu?

Szybka akcja, wciągająca fabuła, trzymanie w napięciu, pełni charyzmy bohaterowie, a także schematy, których odzwierciedlenie można zobaczyć we współczesnym świecie. „Squid game” odzwierciedla sytuację wielu Koreańczyków – nie walczą oni o życie, tak jak bohaterowie serialu, jednak na co dzień borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Korea Południowa to jedno z najbardziej zadłużonych państw świata! Produkcja „Squid game” łamie również pewne serialowe schematy – ciężko przewidzieć, kto zginie następny oraz jak potoczy się akcja, a to trzyma widza w napięciu oraz dostarcza adrenaliny. Intrygi, przekrój instynktów, które budzą się, gdy stawką jest życie, brutalne obrazy, a także liczne zabiegi, które mają widzów-obserwatorów związać emocjonalnie z bohaterami. „Squid game” to z pewnością ciekawa produkcja koreańska, której warto się przyjrzeć!

Jak popularność serialu wpłynęła na inne branże?

Niesłabnąca popularność i rosnąca liczba fanów sprawiła, że elementy garderoby bohaterów są obecnie niezwykle pożądane – sprzedaż białych vansów czy zielono-białych dresów osiąga rekordowe ilości! Popularnością cieszą się również inne serialowe szczegóły – np. na pokazany w serialu numer konta wpłynęły masowe przelewy. Więcej ciekawostek i nowinek dostępnych jest na www.smartix.pl.

Redakcja InfoMax

InfoMax to ludzie z pasją. Naszym codziennym zadaniem jest dostarczanie wiadomości i ciekawostek na różne tematy. W InfoMax uzyskasz informacje na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy szukasz informacji o dziecku, pracy, modzie czy zdrowiu.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.